HTC Sensation XE - smartfon dla audiofila?

Firma HTC ujawniła specyfikację swojego najnowszego smartfona.
HTC Sensation XE - dla audiofila Firma HTC ujawniła specyfikację swojego najnowszego smartfona. HTC Sensation XE zostanie wyposażony w szybszy procesor, technologię Beats Audio i przygotowane specjalnie dla niego oprogramowanie oraz zestaw słuchawkowy. Najistotniejszą informacją jest niewątpliwie wiadomość, że HTC zdecydowało się zastąpić 2-rdzeniowy procesor Qualcomm 1,2 GHz, obecny we wcześniejszym smartfonie Sensation, modelem 1,5 GHz. Inną kluczową zmianą, jest użycie wydajniejszej baterii, o pojemności 1730mAh, zamiast dotychczasowych 1520 mAh. Nie zmienią się za to parametry ekranu, aparatu fotograficznego i ilość pamięci RAM. Warto także zauważyć, że Sensation XE będzie pierwszym smartfonem tajwańskiego koncernu, wykorzystującym technologie Beats Audio - producenta wysokiej jakości słuchawek i zestawów głośnikowych, będącego od niedawna własnością HTC. Dzięki współpracy między obydwiema firmami, smartfon zostanie wyposażony w przygotowane specjalnie dla niego oprogramowanie i douszny zestaw słuchawkowy Beats by Dr. Dre. W zestawie znajdzie się także karta microSD 8 lub 16 GB. Telefon pojawi się w sklepach prawdopodobnie pod koniec września. Spodziewana cena to ok. 2600 zł.

Najistotniejszą informacją jest niewątpliwie wiadomość, że HTC zdecydowało się zastąpić 2-rdzeniowy procesor Qualcomm 1,2 GHz, obecny we wcześniejszym smartfonie Sensation, modelem 1,5 GHz. Inną kluczową zmianą, jest użycie wydajniejszej baterii, o pojemności 1730mAh, zamiast dotychczasowych 1520 mAh. Nie zmienią się za to parametry ekranu, aparatu fotograficznego i ilość pamięci RAM.

Warto także zauważyć, że Sensation XE będzie pierwszym smartfonem tajwańskiego koncernu, wykorzystującym technologie Beats Audio - producenta wysokiej jakości słuchawek i zestawów głośnikowych, będącego od niedawna własnością HTC. Dzięki współpracy między obydwiema firmami, smartfon zostanie wyposażony w przygotowane specjalnie dla niego oprogramowanie i douszny zestaw słuchawkowy Beats by Dr. Dre. W zestawie znajdzie się także karta microSD 8 lub 16 GB.

Telefon pojawi się w sklepach prawdopodobnie pod koniec września. Spodziewana cena to ok. 2600 zł.

Zdjęcie HTC Sensation XE czarny
HTC Sensation XE czarny
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 2.3.4 Gingerbread
  • WiFi
1 opinia

Podstawowe informacje o HTC Sensation XE czarny

Przekątna ekranu 4,3 cala System operacyjny Android 2.3.4 Gingerbread

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 4 GB Pamięć RAM 768 MB
Procesor Qualcomm MSM8260 (Scorpion) Częstotliwość procesora 1,5 GHz
Rozdzielczość ekranu 540 x 960 Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 1730 mAh Czytnik kart pamięci Tak

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera Tak

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 LTE Nie
WCDMA Tak

Parametry fizyczne

Wymiary 126,1 x 65,4 x 11,3 mm Waga 151 g