Do więzienia za trolling

Brytyjczyk Sean D. został skazany na 18 tygodni więzienia za "trolling". Dwudziestopięciolatek przyznał się do dwóch przypadków wysyłania "obraźliwych" komunikatów przez Internet. Po wyjściu z więzienia pozostanie pod nadzorem prokuratorskim i zostanie objęty pięcioletnim zakazem korzystania z aplikacji społecznościowych (Facebooka, Twittera, Bebo i Myspace). Będzie też musiał informować policję o kupnie każdego telefonu umożliwiającego dostęp do Internetu.

Sean D. zamieścił w Youtube film drwiący ze śmierci 15-letniej Natashy MacBryde, która popełniła samobójstwo rzucając się pod pociąg, w skutek prześladowania przez Internet. Obraźliwy film przedstawiał postać z animowanego filmu dla dzieci - Thomas The Tank Engine (w wersji polskiej "Parowóz Tomek i przyjaciele") z nałożoną twarzą zmarłej. Oprócz tego Sean D. zamieścił obraźliwe uwagi na facebookowej stronie upamiętniającej Natashę MacBryde, gdzie między innymi nazwał ją "puszczalską" (slut) oraz stwierdził że "zaspała na torach".

Oprócz Natashy MacBride, Sean D. prześladował też w sieci rodziny innych zmarłych i samobójców. Już w 2009 był oskarżany o podobne zachowanie. Brytyjskie prawo nie ma definicji trollingu dlatego Sean D. został skazany za prześladowanie (bullying) krewnych zmarłych.