Samsung doprowadzi do zakazu sprzedaży iPhone'a 5?

Oko za oko, pozew za pozew. Czy sprzedaż iPhone'a 5 w Korei Południowej zostanie zakazana?

Przepychanek sądowych między Samsungiem i Apple ciąg dalszy. Korea Times, powołując się na anonimowego pracownika pierwszej z wymienionych firm, pisze, że Samsung zamierza całkowicie zablokować sprzedaż iPhone'a 5 w Korei Południowej. W tamtejszym sądzie mają zostać złożone dokumenty, z których wynika, że Apple narusza wiele patentów Samsunga. Patenty te mają mieć związek z łącznością bezprzewodową w urządzeniach mobilnych. Samsung liczy ponoć na to, że zada Apple odczuwalny cios, blokując sprzedaż iPhone'a 5 kilka chwil po jego oficjalnej premierze.

?Tak długo jak Apple nie zrezygnuje z używania funkcji telekomunikacyjnych w swych urządzeniach mobilnych, sprzedaż 'iProduktów' bez wykorzystywania naszych patentów będzie niemożliwa dla firmy? - mówi pragnący zachować anonimowość pracownik Samsunga.

Warto dodać, że swoją siłę Samsung sprawdza wlaśnie w Australii. Do tamtejszego Sądu Federalnego trafiła właśnie skarga firmy, która twierdzi, że Apple narusza jej patenty związane z komunikacją bezprzewodową. Końca starcia póki co nie widać.

[za: The Korea Times]

Więcej o: