HTC pracuje nad tabletem z Windows 8?

Do premiery Windows 8, zaplanowanej na przyszły rok, jeszcze daleka droga, a już zaczynają się spekulacje na temat pierwszych urządzeń dedykowanych temu systemowi. Jeśli wierzyć najnowszym pogłoskom - nad jednym z nich pracuje HTC.
HTC pracuje nad tabletem z Windows 8? To na razie tylko pogłoski, jednak z nie byle jakiego źródła. Do premiery Windows 8, zaplanowanej na przyszły rok, jeszcze daleka droga, a już zaczynają się spekulacje na temat pierwszych urządzeń dedykowanych temu systemowi. Jeśli wierzyć najnowszym pogłoskom - nad jednym z nich pracuje HTC. Zważywszy jednak na fakt, że informacje te pochodzą bezpośrednio od Eldara Murtazina, rosyjskiego guru świata telefonii komórkowej i jednego z najlepiej poinformowanych ludzi branży, cytowanego przez serwis BGR, z pewnością nie są to wyłącznie ślepe przypuszczenia. Według Murtazina, HTC pracuje obecnie nad tabletem z systemem Windows 8, wyposażonym w procesor ARM. Twórcą jednostki centralnej ma być rzekomo Qualcomm - co brzmi całkiem prawdopodobnie, jako że jest to jeden z istotnych udziałowców HTC, mających istotny wpływ na decyzje tajwańskiego koncernu. Póki co, Murtazin nie ujawnił więcej informacji. Warto jednak pamiętać, że w portfolio HTC znajduje się już kilka smartfonów opartych o Windows Phone 7. Dlaczego HTC współpracuje z Microsoftem, choć na większości jego urządzeń znajduje się Android? Cóż - trzeba pamiętać o tym, że sojusz Google z Motorolą sporo namieszał na rynku. Jak pisaliśmy podczas niedawnej premiery smartfonów HTC z WP7, "w mocno nieoficjalnych rozmowach udało nam się usłyszeć, że to Microsoft nalegał, by europejska premiera Windows Phone w wersji 7.5 odbyła się właśnie na sprzęcie HTC. A i samo HTC nie dało się długo prosić".

Zważywszy jednak na fakt, że informacje te pochodzą bezpośrednio od Eldara Murtazina, rosyjskiego guru świata telefonii komórkowej i jednego z najlepiej poinformowanych ludzi branży, cytowanego przez serwis BGR, z pewnością nie są to wyłącznie ślepe przypuszczenia.

Według Murtazina, HTC pracuje obecnie nad tabletem z systemem Windows 8, wyposażonym w procesor ARM. Twórcą jednostki centralnej ma być rzekomo Qualcomm - co brzmi całkiem prawdopodobnie, jako że jest to jeden z istotnych udziałowców HTC, mających istotny wpływ na decyzje tajwańskiego koncernu.

Póki co, Murtazin nie ujawnił więcej informacji. Warto jednak pamiętać, że w portfolio HTC znajduje się już kilka smartfonów opartych o Windows Phone 7. Dlaczego HTC współpracuje z Microsoftem, choć na większości jego urządzeń znajduje się Android?

Cóż - trzeba pamiętać o tym, że sojusz Google z Motorolą sporo namieszał na rynku. Jak pisaliśmy podczas niedawnej premiery smartfonów HTC z WP7,

W (...)  mocno nieoficjalnych rozmowach udało nam się usłyszeć, że to Microsoft nalegał, by europejska premiera Windows Phone w wersji 7.5 odbyła się właśnie na sprzęcie HTC. A i samo HTC nie dało się długo prosić.
Zdjęcie HTC Flyer 32 GB - WiFi
HTC Flyer 32 GB - WiFi
  • System operacyjny: Android 2.3.3 Gingerbread
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB
1 opinia

Parametry techniczne

Procesor Qualcomm MSM8255 Częstotliwość procesora 1,5 GHz
Pamięć RAM 1 GB Pamięć wewnętrzna 32 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1024 x 600
Przekątna ekranu 7 cali Aparat 5 Mpx
Kamera przednia 1,3 Mpx Wyjście telewizyjne Nie
USB microUSB System operacyjny Android 2.3.3 Gingerbread
Bluetooth 3.0 Moduł GPS Tak, A-GPS

Parametry fizyczne

Waga 0,40 kg Wymiary 195 x 122 x 13,2 mm
Więcej o: