Archiwum zdjęć Facebooka 10 tysięcy razy większe niż Biblioteki Kongresu

Serwis 1000Memories pokusił się o sporządzenie statystyk, dotyczących zasobów zdjęć przesłanych do Facebooka. Przedstawione przez nich liczby są, delikatnie mówiąc, oszałamiające.
Miliardy zdjęć w Facebooku Archiwum zdjęć Facebooka 10 tysięcy razy większe niż Biblioteki Kongresu. Serwis 1000Memories pokusił się o sporządzenie statystyk, dotyczących zasobów zdjęć przesłanych do Facebooka. Przedstawione przez nich liczby są, delikatnie mówiąc, oszałamiające. Jeśli wierzyć wyliczeniom 1000Memories, w archiwach Facebooka znajduje się aktualnie około 140 mld zdjęć - są to zbiory 10 tysięcy razy większe, niż te zgromadzone w Bibliotece Kongresu USA. Imponujące? Z pewnością. Ale to nie wszystko. Użytkownicy serwisu wrzucają dziennie ponad 200 mln nowych zdjęć, czyli - w przybliżeniu - 6 mld miesięcznie. Na przełomie 2010 i 2011 roku, po Nowym Roku i Sylwestrze, dodali ich aż 750 mln. Z wyliczeń 1000Memories wynika też, że typowy właściciel aparatu cyfrowego i konta na Facebooku, umieszcza tam około 20 procent ze 150 fotografii zrobionych przez siebie w ciągu roku. Jeszcze większe wrażenie robią liczby odnoszące się do ogólnej liczby zdjęć wykonanych przez ludzkość. Od wynalezienia aparatu zrobiono ich już ponad 3,5 biliona - licząc zarówno fotografie cyfrowe, jak i analogowe. Aż 10 procent z nich powstało w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W roku 2011 natomiast, póki co, wykonamy około 376 mld zdjęć cyfrowych i 4 mld analogowych. I najciekawsza informacja - według 1000Memories obecnie co 2 minuty powstaje tyle fotografii, ile zrobiono przez cały XIX wiek. Czy aby trochę nie zapędziliśmy się z naszą chęcią dokumentowania życia codziennego?

Jeśli wierzyć wyliczeniom 1000Memories, w archiwach Facebooka znajduje się aktualnie około 140 mld zdjęć - są to zbiory 10 tysięcy razy większe, niż te zgromadzone w Bibliotece Kongresu USA. Imponujące? Z pewnością. Ale to nie wszystko.

Użytkownicy serwisu wrzucają dziennie ponad 200 mln nowych zdjęć, czyli - w przybliżeniu - 6 mld miesięcznie. Na przełomie 2010 i 2011 roku, po Nowym Roku i Sylwestrze, dodali ich aż 750 mln. Z wyliczeń 1000Memories wynika też, że typowy właściciel aparatu cyfrowego i konta na Facebooku, umieszcza tam około 20% ze 150 fotografii zrobionych przez siebie w ciągu roku.

Jeszcze większe wrażenie robią liczby odnoszące się do ogólnej liczby zdjęć, wykonanych przez ludzkość. Od wynalezienia aparatu zrobiono ich już ponad 3,5 biliona - licząc zarówno fotografie cyfrowe, jak i analogowe. Aż 10% z nich powstało w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W roku 2011 natomiast, póki co wykonamy około 376 mld zdjęć cyfrowych i 4 mld analogowych.

I najciekawsza informacja - według 1000Memories, obecnie co 2 minuty powstaje tyle fotografii, ile zrobiono przez cały XIX wiek. Czy aby trochę nie zapędziliśmy się z naszą chęcią dokumentowania życia codziennego?

Diablo 3 - graliśmy w nową legendę, widzieliśmy hit, zobacz go i ty>>
Kliknij, by obejrzeć wideo