89% posiadaczy iPhone'ów kupi kolejny smartfon Apple

Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę UBS Investment Research przeprowadzonego na grupie 515 osób z całego świata.

Rezultat robi wrażenie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę przewagę Apple nad innymi firmami. Uwidocznia się ona już w odniesieniu do drugiego miejsca w sondażu, okupowanego przez HTC: lojalność tajwańskiemu producentowi deklaruje jedynie 39% jego aktualnych klientów. Trzecie miejsce z wynikiem 33% zajmuje producent smartfonów BlackBerry, Research in Motion - to aż 29 punktów procentowych mniej niż w podobnym badaniu przeprowadzonym 1,5 roku temu. I choć na szarym końcu sondażu UBS znajduje się Nokia, to właśnie włodarze RIM zdają się mieć najwięcej powodów do zmartwień.

Dominacja Apple na rynku smartfonów jest niezaprzeczalna, a wiele wskazuje na to, że będzie się jeszcze zwiększać. Przeszło połowa ankietowanych, którzy planują kupić nowego smartfona innej niż dotychczas firmy, chce zaopatrzyć się w iPhone'a, podczas gdy zaledwie 10% osób z tego grona planuje zmienić iPhone'a na urządzenie innego producenta.

[za: Read Write Web]

Więcej o: