Masz Androida? Zobacz, gdzie spadnie satelita UARS

Tej jesieni mamy wyjątkowo duże opady satelit - lepiej się przygotujcie.
Zobacz, gdzie spadnie satelita UARS Dzięki telefonowi z Androidem nic nie spadnie Wam na głowę Wprawdzie szansa, że kawałek satelity uderzy w Was wynosi 1 do 1 000 000 000 000 000 000 (jeden do tryliona), to jednak warto wiedzieć, gdzie ten obiekt aktualnie się znajduje. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać specjalną aplikację, która pokazuje pozycję satelitów na orbicie ziemskiej. Dodano do niej nową funkcję, która pozwala śledzić spadającą satelitę UARS. Pogram działa na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości - kamera filmuje obraz nieba i nanosi na niego punkciki z nazwami satelitów - jak na załączony zdjęciu. Aplikację Satellite AR można znaleźć w Android Market, jest darmowa.

Wprawdzie szansa, że kawałek satelity uderzy w Was wynosi 1 do 1 000 000 000 000 000 000  (jeden do tryliona), to jednak warto wiedzieć, gdzie ten obiekt aktualnie się znajduje.

Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać specjalną aplikację, która pokazuje pozycję satelitów na orbicie Ziemskiej. Dodano do niej nową funkcję, która pozwala śledzić spadającą satelitę UARS. Pogram działa na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości - kamera filmuje obraz nieba i nanosi na niego punkciki z nazwami satelitów - jak na powyższym zdjęciu.

Aplikację Satellite AR można znaleźć w Android Market, jest darmowa.

Czym jest UARS i czemu spada? >>

Kiedy spadnie UARS? >>

[Space.com]