Samsung odgrywa się na Apple. Domaga się blokady wszystkich urządzeń z modułem 3G

Dzień bez nowych informacji o sporze Samsunga i Apple dniem straconym? Tym razem dowiadujemy się jednak bardzo ciekawej rzeczy - Samsung chce, aby holenderski sąd zablokował dystrybucję wszystkich urządzeń Apple'a zawierających moduł 3G. Oznacza to, że zakaz miałby objąć wszystkie modele iPhone'ów i połowę iPadów.

Samsung zwrócił się do sądu w Holandii by ten wydał zakaz sprzedaży iPhone'ów oraz iPadów twierdząc, że Apple nie posiada patentu na znajdujące się w tych urządzeniach moduły 3G. Jak podaje Reuters, koreański producent złożył także w haskim sądzie wniosek o rozpatrzenie 4 patentów, które rzekomo ma naruszać Apple.

Jeśli sąd przyzna rację Samsungowi, będzie to oznaczać, że iPhone 5 (w którym z całą pewnością znajdzie się moduł 3G) nie będzie mógł być sprzedawany w Holandii. Ale to dopiero początek.

Wiadomość ta jest bardzo ważna. Dlaczego? Dwa słowa: Rotterdam i Hamburg. To miasta holenderskie i niemieckie, jedne z większych portów, a przez to europejskich punktów docelowych dla kontenerów ze sprzętem elektronicznym. Jeśli sąd przychyli się do wniosku Samsunga, dopływające do Holandii kontenery z najnowszym smartfonem Apple może wcale nie będą mogły być rozładowane. A to oznacza problemy z dostawą do oczekujących na nowinki użytkowników.

Niemiecki sąd już ogłosił, że w Niemczech sprzedaż 10" tabletów Samsunga jest zabroniona do odwołania. Holenderski sąd zabronił sprzedaży Galaxy S I oraz II.

W odpowiedzi Samsung zapowiedział, że zablokuje możliwość sprzedaży iPhone'a 5 w Korei Południowej, oraz że będzie walczyć "agresywnie".

No to mamy - coraz bardziej groteskową potyczkę, w której jest jeden przegrany. Użytkownik, który już w niektórych krajach nie może kupić wybranego przez siebie sprzętu.

Holenderski sąd oznajmił, że w sprawie ewentualnej blokady sprzedaży iPhone'ów i iPadów z modułem 3G decyzję podejmie do 14 października.

Więcej o:
Komentarze (8)
Samsung odgrywa się na Apple. Domaga się blokady wszystkich urządzeń z modułem 3G
Zaloguj się
 • llubellak

  0

  Samsung jest największym dostawcą podzespołów dla Apple, czerpie z tego gigantyczne pieniążki. drugą sprawą jest fakt, że same szefostwo Samsunga stwierdziło otwarcie, że w ich dziale produkującym telefony czy tablety, nie kładą dużego nacisku na wymyślanie nowych rozwiązań, jeśli można je skopiować od konkurencji. prawda jest taka, że ping pongi z Korei kopiują wszystko jak leci. Samsung i jego produkty choć są doskonałe jeśli chodzi o pracę, wykonanie to wciąż jest to tylko produkt skopiowany! oni nie wymyślają nowych rozwiązań, oni kopiują i to cała tajemnica sukcesu. swoją drogą identycznie robią Chińczyki. kto słyszał o jakiś wynalazkach, patentach z Chin? nie ma czegoś takie, oni wolą kupić sprzęt z Europy, Japonii, USA, rozebrać go na czynniki pierwsze u siebie, sprawdzić, zrobić notatki i wyprodukować milion kopii z drobnym elementem różniącym od oryginału!

 • zaytzev

  0

  Przerażające jest to, że amerykańskie, chore przepychanki patentowe przeniosły się do UE :/

 • bizon01-02

  0

  Co z tego że pozwą, jak Apple ma lepszych prawników

 • grzemach

  0

  uuu, samsung nieźle zagrał teraz, ciekawe co z tego wyjdzie.

 • gregoson

  0

  Nigdy nie podobało mi się w niemczech i Holandii - okazuje się, że miałem rację - to niebywałe żeby zablokować sprzedaż sprzętu elektronicznego pod wymyślonymi [przez Apple pretekstami. Niemieccy sędziowe nie mieli w ręku ani iPada ani Galaxy Tab'a i opierali się na sfałszowanych zdjęciach dostarczonych przez Apple !!! Ale akurat niemieckie sądy mają swoją tradycję w wydawaniu słusznych wyroków - przykład skazanie na śmierc obrońców Poczty Gdańskiej. Po ile latach niemcy ich rehabilitowali ? Po 70 -ciu ? Za to Holendrom sie dziwię

 • zilos

  0

  I dobrze - niech dupa Appla się trzęsie.

  Za dużo ostatnio wygrywali. Najgłupszym przykładem wygranej batalii sądowej
  i przykładem korupcji jest wygranie przez Apple prawa do nazwy Apple
  którą znacznie wcześniej zarejestrowała wytwórnia płytowa założona przez
  grupę The Beatles zanim jeszcze Steve Jobs przestał być dzieckiem.

  Zrobiono to tak, że Apple Jobsa wygrało ale Apple Beatlesów dostało
  dożywotnią 'dzierżawę nazwy' - tak jak gdyby to Apple Jobsa było pierwsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX