Definitywny koniec Sony Ericssona? Japoński koncern szykuje się do wykupienia udziałów Ericssona

Wygląda na to, że po 10 latach współpracy obu firm, Sony postanowiło przejąć inicjatywę i samodzielnie toczyć batalię na rynku telefonów komórkowych.

Według The Wall Street Journal, japoński gigant jest bliski zawarcia umowy na wykup wszystkich 50% akcji Ericcsona z tworzonej dotychczas wspólnie spółki typu joint venture. Transakcja miałaby kosztować Sony od 1,3 do 1,7 mld dolarów. Dokładna kwota nie jest znana z powodu trudności w oszacowaniu wartości należących do szwedzkiej firmy patentów technologicznych.

Przejęcie Ericcsona miałoby pozwolić Japończykom zintegrować wytwarzanie telefonów z tabletami, urządzeniami do grania i sprzętami komputerowymi. W ten sposób Sony chce zredukować koszty oraz zwiększyć szybkość i efektywność produkcji. Umowa umożliwi też tokijskiej firmie zrobić coś, co planowała już od jakiegoś czasu, ale utrudniał to układ z Ericsonnem - oznakować swoje telefony dobrze rozpoznawalną marką PlayStation.

Kto wie, może dzięki temu posunięciu Sony wreszcie zdoła nawiązać walkę z czołowymi producentami smartfonów. Bo choć Sony Ericcson zajmuje aktualnie w komórkowym sektorze nie najgorsze, szóste miejsce na świecie, to pozostaje daleko w tyle za Apple czy Samsungiem.

Więcej o:
Komentarze (3)
Definitywny koniec Sony Ericssona? Japoński koncern szykuje się do wykupienia udziałów Ericssona
Zaloguj się
 • jacek19

  Oceniono 1 raz 1

  powtorka z rozrywki:/ juz byly telefony sony i nie najlepiej im to wychodizlo dlatego zwiazali sie z ericsonem:/ gdybym nie mial iphona to nastepny telefon bylby od se mam nadal poczciwego w810i i jestemzadowolony:)

 • Gość: q

  0

  Bardzo dobrze, niech połączą wszystko z PS3 i PSVita

 • smrodek71

  0

  sony jest super - telefony z klapką są takie wygodne,że chętnie używałbym ich do końca świata ale jak to pogodzić z wielkim ekranem ,którego też chcę :)

  kupiłem z 3-4 miesiące temu samsunga WAVE 2 po W910 i jest ok- patrzyłem na SE ale tył experii czy jak oni to nazywają był wykonany z plastiku z jajka nie niespodzianki więc.... wybrałem aluminium...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX