Samsung i Visa potwierdzają: olimpijski telefon ujrzy światło dzienne

W kwietniu były plany, teraz możemy powiedzieć to z niemal stuprocentową pewnością: z okazji przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie Samsung i Visa wprowadzą na światowy rynek specjalny telefon z chipem NFC.

Na zorganizowanej we Frankfurcie konferencji europejski oddział Visy zapowiedział, że telefon trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2012 roku i będzie oferował specjalną "zawartość olimpijską". Cokolwiek to znaczy. Tajemnicą pozostaje wciąż specyfikacja i cena komórki. Wiadomo jedynie, że będzie to nowy model Samsunga, skierowany do szerokiego grona odbiorców. Oznacza to, że najpewniej nie przyjdzie nam zapłacić za niego przesadnie dużo.

Telefon współpracować ma z prawie 160 tys. terminali płatniczych w całej Europie, włączając w to 70 tysięcy sklepów, barów i restauracji na terenie Wielkiej Brytanii.

Visa planuje jednak upowszechnić płatności NFC nie tylko za pośrednictwem tego jednego smartfona. Firma pracuje ponoć nad odpowiednią modyfikacją do kart microSD, która pozwoli na płacenie w tym systemie użytkownikom telefonów nieobsługujących systemu NFC. Pytanie, kiedy i na jaką skalę takie rozwiązanie miałoby zostać wdrożone.