X.Commerce - platforma dla handlowców i programistów od eBay'u

Największy na świecie portal aukcyjny, eBay, ogłosił dziś utworzenie we współpracy PayPalem, Magento i GSI handlowego systemu X.Commerce. Czym on będzie?

X.Commerce to szeroki zestaw narzędzi, który z jednej strony pozwoli stworzyć nowe struktury sprzedażowe programistom,  z drugiej zaś ułatwi handlowcom dostosowanie się do zmieniających się potrzeb klientów. Do tej pory systemy transakcyjne działały na własnych zasadach - teraz możliwe staje się ich ujednolicenie i osoby odpowiedzialne za infrastrukturę sprzedażową mogą pracować w oparciu o jedną, wszechstronną technologię. Warto zaznaczyć, że X.Commerce będzie otwarty dla wszystkich programistów, co powinno przyczynić się do szybszego powstawania i wprowadzania nowych rozwiązań oraz funkcji w zakresie internetowego handlu.

Jedną z nowości, które pojawią się dzięki systemowi, jest PayPal Access. Usługa umożliwi korzystanie z kont PayPala na stronach wielu różnych sprzedawców, zaradzając problemowi podawania informacji o karcie kredytowej organizacjom postronnym.

[via Mashable]