Prostym telefonem Nokia stoi

Choć Nokia wciąż ma silną pozycję na rynku telefonów komórkowych, od dłuższego czasu notuje wyraźne spadki finansowe. Wyniki za III kwartał br. też nie zachwycają, ale można się w nich doszukać przynajmniej jednego pozytywu.
Prostym telefonem Nokia stoi Zasadnicze źródło przychodu dla Finów stanowi sprzedaż najprostszych modeli komórek Choć Nokia wciąż ma silną pozycję na rynku telefonów komórkowych, od dłuższego czasu notuje wyraźne spadki finansowe. Wyniki za III kwartał br. też nie zachwycają, ale można się w nich doszukać przynajmniej jednego pozytywu. Mowa o sprzedaży najbardziej podstawowych modeli telefonów (takich, które nie są smartfonami): to one stanowią dla Nokii zasadnicze źródło przychodu. W minionym kwartale rozeszło się ich aż 89,8 mln sztuk - więcej niż przewidywano (oczekiwano sprzedaży od 67 do 89,7 mln). Mimo że to najtańsze telefony napędzają sprzedaż Nokii, firma w żadnym razie nie zamierza składać broni w sektorze smartfonów. W przyszłym tygodniu pojawić mają się pierwsze smartfony od Finów z Windows Phone 7, a to dopiero początek ofensywy.

Mowa o sprzedaży najbardziej podstawowych modeli telefonów (takich, które nie są smartfonami): to one stanowią dla Nokii zasadnicze źródło przychodu. W minionym kwartale rozeszło się ich aż 89,8 mln sztuk - więcej niż przewidywano (oczekiwano sprzedaży od 67 do 89,7 mln).

Mimo że to najtańsze telefony napędzają sprzedaż Nokii, firma w żadnym razie nie zamierza składać broni w sektorze smartfonów. W przyszłym tygodniu pojawić mają się pierwsze smartfony od Finów z Windows Phone 7, a to dopiero początek ofensywy.

[via Reuters]

Zdjęcie Nokia E51
Nokia E51
  • Rodzaj telefonu: Klasyczny
  • Aparat cyfrowy: 2 Mpx
  • System operacyjny: Symbian 9.2
  • WiFi
4 opinie

Podstawowe informacje o Nokia E51

Przekątna ekranu 2 cale System operacyjny Symbian 9.2

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 130 MB Pamięć RAM 96 MB
Procesor ARM 11 Częstotliwość procesora 369 MHz
Rozdzielczość ekranu 320 x 240 Rodzaj akumulatora Li-Poly
Pojemność akumulatora 1050 mAh Czytnik kart pamięci Tak

Funkcje

Aparat cyfrowy 2 Mpx Dodatkowa kamera Nie

Komunikacja

WiFi Tak GPS Nie
Sieć GSM 850, 900, 1800 WCDMA Tak

Parametry fizyczne

Wymiary 114,8 x 46 x 12 mm Waga 123 g