Facebook testuje swoją wirtualną walutę poza serwisem. Szykuje się poważna zmiana na rynku mikropłatności?

Wygląda na to, że Facebook planuje rozprzestrzenić swoją wirtualną walutę - Facebook Credits - i, kto wie, być może kiedyś stworzyć z niej realną alternatywę dla standardowych systemów płatności internetowej. Pierwszym krokiem na tej drodze jest wprowadzenie Facebook Credits na portal z grami GameHouse.

Od paru dni użytkownicy strony mogą kupować wirtualne dobra właśnie za Facebook Credits, w dwóch przygotowanych na tę okazję grach: Collapse Blast oraz UNO Boost. I choć normalnie płacić można także poprzez PayPal bądź kartę kredytową, to gdy zalogujemy się na stronę za pośrednictwem konta na Facebooku, Facebook Credits będzie jedyna dostępna dla nas formą płatności. Całkiem sprytne posunięcie.

To na razie jedynie test, ale jeśli szefowie Facebooka zobaczą, że istnieje zapotrzebowanie na płacenie za pośrednictwem Facebook Credits, prawdopodobne jest, że zaoferują swoją walutę innym stronom internetowym. Korzyści są obopólne - portal Marka Zuckerberga miałby zarabiać na przeprowadzanych transakcjach 30%, zaś strona, która postanowiłaby korzystać z Facebook Credits, zaoferowałaby swoim użytkownikom prostszy sposób na kupowanie wirtualnych dóbr.

[via Inside Facebook]

Więcej o:
Komentarze (9)
Facebook testuje swoją wirtualną walutę poza serwisem. Szykuje się poważna zmiana na rynku mikropłatności?
Zaloguj się
 • k.osiara

  Oceniono 1 raz 1

  Nie no... 30% to przegięcie. Ja rozumiem 1%, 2%... ale 30% :??????

 • ministrant_prawdziwe_ciacho

  Oceniono 1 raz 1

  @wsciekly69
  Alternatywna płatność poprzez SMS Premium w wysokości 1,23 PLN jest rozdzielana tak:
  50 gr. operator, 50 gr. usługodawca, 23 gr. minister Rostowski.
  Zanim nazwiesz kogoś debilem upewnij się, że sam na debila nie wychodzisz.

 • sprzeniewierzenie

  0

  akurat na gazecie system komentów jeszcze jest zjadliwy, cenzure najlepiej widac na onecie - tu ci sie koment normalnie pojawia, tam bezczelnie czyta go komuszy cenzor

 • asteroida2

  0

  Bezpieczeństwo każdej waluty jest gwarantowane przez armię, którą dysponuje producent tej waluty. Więc dopóki Facebook nie ma swojej armii, to i jego waluta nie będzie traktowana poważnie.

 • Gość: Gosia

  0

  Najwazniejsza jest zawsze forsa

 • supermarjan

  0

  poziom tutaj a w szczegolnosci ograniczanie wolnosci slowa w komentach to na tym portalu dno i to jest fakt. ale akturat tutaj pewnie przedrukowali jak lecialo z reklam fejsa.
  ich wina ze zuker na leb zlecial?

 • kryspin_pg

  Oceniono 1 raz -1

  nie mam konta na FB i mam to w dupie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX