Filmy już w polskim iTunes!

Bez żadnych zapowiedzi i ogłoszeń - filmy trafiły do oferty polskiego iTunes (też zresztą uruchomionego niedawno). Czy opłaca się je w ten sposób kupować, wypożyczać i oglądać?
Filmy już w polskim iTunes! Bez żadnych zapowiedzi i ogłoszeń - filmy trafiły do oferty polskiego iTunes. Bez żadnych zapowiedzi i ogłoszeń - filmy trafiły do oferty polskiego iTunes (też zresztą uruchomionego niedawno). Czy opłaca się je w ten sposób kupować, wypożyczać i oglądać? Oferta na razie jest mocno ograniczona i dosyć wybiórcza. Ciężko powiedzieć na jakiej zasadzie dobrane są aktualnie dostępne filmy. Jest sporo nowości (np. "X-Men: First Class"), znajdzie się także kilka starszych filmów (np. wszystkie części "Obcego" czy kilka filmów Stanleya Kubricka). Liczymy, że oferta będzie się poszerzać. Wszystkie filmy dostępne są oczywiście w języku angielskim. Czy opłaca się je kupować przez iTunes. To zależy. Kupno kosztuje kilkanaście euro (zwykle czternaście) - za takie pieniądze często można dostać niektóre filmy na DVD, zwłaszcza starsze. Choć oczywiście w przypadku nowości można niekiedy wyjść na plus. Inaczej wygląda sprawa z wypożyczeniem - tu ceny wahają się od 2,5 do 5 euro. To też całkiem sporo, bo przykładowo, wypożyczenie filmu w serwisie VOD telewizji N kosztuje zwykle 11 złotych, jednak oferta w iTunes wydaje się być trochę atrakcyjniejsza. Zwłaszcza, gdy się poszerzy. Tak czy inaczej: mamy już filmy w polskim iTunes. Ciekawe czy się przyjmą.

Oferta na razie jest mocno ograniczona i dosyć wybiórcza. Ciężko powiedzieć na jakiej zasadzie dobrane są aktualnie dostępne filmy. Jest sporo nowości (np. X-Men: First Class), znajdzie się także kilka starszych filmów (np. wszystkie części Obcego czy kilka filmów Stanleya Kubricka). Liczymy, że oferta będzie się poszerzać.

filmy już w polskim iTunes

Wszystkie filmy dostępne są oczywiście w języku angielskim.

Czy opłaca się je kupować przez iTunes? Kupno kosztuje kilkanaście euro (zwykle czternaście) - za takie pieniądze można dostać wiele filmów na DVD, w tym zupełne nowości. Choć oczywiście w przypadku nowości można niekiedy wyjść na plus. Inaczej wygląda sprawa z wypożyczeniem - tu ceny wahają się od 2,5 do 5 euro. To też całkiem sporo, bo, przykładowo, wypożyczenie filmu w serwisie VOD telewizji N kosztuje zwykle 11 złotych, jednak oferta w iTunes wydaje się być trochę atrakcyjniejsza. Zwłaszcza, gdy się poszerzy.

Tak czy inaczej: mamy już filmy w polskim iTunes. Ciekawe czy się przyjmą.