Trójwymiarowe mapy Apple'a coraz bardziej prawdopodobne - Google powinno się bać?

Wiele wskazuje na to, że Apple zamierza wytoczyć wojnę Google Maps i Google Earth. Korporacja z Cupertino zakupiła już trzecią, po Placebase i Poly9, firmę kartograficzną i najwyraźniej szykuje się do stworzenia alternatywy dla usług Google.
Google powinno się bać? Trójwymiarowe mapy Apple'a coraz bardziej prawdopodobne. Wiele wskazuje na to, że Apple zamierza wytoczyć wojnę Google Maps i Google Earth. Korporacja z Cupertino zakupiła już trzecią, po Placebase i Poly9, firmę kartograficzną i najwyraźniej szykuje się do stworzenia alternatywy dla usług Google. Mowa o szwedzkiej firmie C3 Technologies, która nabyta została już w sierpniu, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że pieniądze na nią wyłożyło właśnie Apple. Zajmuje się ona tworzeniem niezwykle szczegółowych oraz realistycznych map w trójwymiarze, zintegrowanych z mapami 2D i zdjęciami.

Mowa o szwedzkiej firmie C3 Technologies, która nabyta została już w sierpniu, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że pieniądze na nią wyłożyło właśnie Apple. Zajmuje się ona tworzeniem niezwykle szczegółowych oraz realistycznych map w trójwymiarze, zintegrowanych z mapami 2D i zdjęciami. Jeden z wielu imponujących projektów C3 Technologies możecie obejrzeć poniżej.


Robi wrażenie, prawda?

[via Gizmodo]

Więcej o:
Komentarze (10)
Trójwymiarowe mapy Apple'a coraz bardziej prawdopodobne - Google powinno się bać?
Zaloguj się
 • n3mc1a

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zwykle Apple zżyna od innych Ovi Maps były wcześniej. To jest żenujące.

 • kretynofil

  Oceniono 1 raz 1

  Heh, technologie jak zwykle błyszczą. Radzę rzucić okiem na to wideo:

  www.youtube.com/watch?v=uYmcjI_iIno
  A potem dodać dwa do dwóch - skoro takie mapy ma już Nokia w swoim pakiecie Ovi, to gdzie zobaczymy je najprędzej:
  a) w produktach Apple, które właśnie kupiło firmę (o której ta śmieszna notka traktuje), która w swojej prezentacji pokazuje de facto produkt konkurencji,
  b) w produktach Google, które przez durne założenia od samego początku systemu Android (brak wymaganego sprzętowego wsparcia dla OpenGL i rendering software'owy który odpowiada za "chrupanie" interfejsu) nie jest w stanie obsłużyć tak "nowatorskiej" technologii,
  c) czy może w produktach z systemem Windows Phone który ma mapy Ovi w związku z partnerstwem z Nokią?

 • vranix

  0

  Pierdzieleni analfabeci z wybiórczej, wytoczyć to można działa!

  Wielki Słownik Języka Polskiego wam w tyłek!

 • maquis.drake

  0

  To kiedy patent? ;PPPPP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX