Niespodzianki w iOS 5 - autokorekta i tryb panoramiczny

Okazuje się, że na użytkowników wprowadzonego 12 października iOS 5 czekają nie tylko negatywne zaskoczenia, jak ?batterygate?, lecz także ukryte funkcje, które dopiero teraz zaczynają wychodzić na jaw. A wszystko za sprawą smartfonowych entuzjastów, zwanych także jailbreakerami.
Niespodzianki w iOS 5 Dwie nowe opcje - autokorekta i tryb panoramiczny Okazuje się, że na użytkowników wprowadzonego 12 października iOS 5 czekają nie tylko negatywne zaskoczenia, jak "batterygate", lecz także ukryte funkcje, które dopiero teraz zaczynają wychodzić na jaw. A wszystko za sprawą smartfonowych entuzjastów, zwanych także jailbreakerami. Jak na razie możliwe jest uruchomienie dwóch niedostępnych oficjalnie funkcji. Jedna z nich to autokorekta, podpowiadająca wpisywane słowa, podobna do tej znanej z Androida. Celem włączenia opcji, należy pobrać i uruchomić program iBackupBot, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, które podaje serwis 9to5mac.com. Co ważne, zabieg ten nie wymaga wprowadzenia telefonu w tryb jailbreak. Druga z ukrytych opcji, nad którą Apple rzekomo obecnie pracuje, ale nie wprowadził jeszcze do iOS-a oficjalnie, to tryb panoramiczny dostępny bezpośrednio z aplikacji służącej do robienia zdjęć. Działa podobnie, jak w wielu cyfrówkach - po uruchomieniu funkcji panoramy, przesuwamy aparatem w wybraną stronę, aby wykonać panoramiczną fotkę. I tym razem należy skorzystać z pomocy hackerów - zainteresowanych i odważnych użytkowników odsyłamy do instrukcji, które prezentuje serwis Gizmodo.com.

Jak na razie możliwe jest uruchomienie dwóch niedostępnych oficjalnie funkcji. Jedna z nich to autokorekta podpowiadająca wpisywane słowa, podobna do tej znanej z Androida. Celem włączenia opcji, należy pobrać i uruchomić program iBackupBot, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, które podaje serwis 9to5mac.com. Co ważne, zabieg ten nie wymaga wprowadzenia telefonu w tryb jailbreak.

Druga z ukrytych opcji, nad którą Apple rzekomo obecnie pracuje, ale nie wprowadził jeszcze do iOS-a oficjalnie, to tryb panoramiczny dostępny bezpośrednio z aplikacji służącej do robienia zdjęć. Działa podobnie, jak w wielu cyfrówkach - po uruchomieniu funkcji panoramy, przesuwamy aparatem w wybraną stronę, aby wykonać panoramiczną fotkę. I tym razem należy skorzystać z pomocy hackerów - zainteresowanych i odważnych użytkowników odsyłamy do instrukcji, które prezentuje serwis Gizmodo.com.

Zdjęcie Apple iPad mini 32GB 4G czarny Zdjęcie Apple iPad 3 Wifi 64GB czarny
Apple iPad mini 32GB 4G czarny Apple iPad 3 Wifi 64GB czarny
Porównaj ceny > Porównaj ceny >
Parametry techniczne
Procesor Apple A5 Apple A5X
Częstotliwość procesora 1 GHz 1 GHz
Pamięć RAM 512 MB 1 GB
Pamięć wewnętrzna 32 GB 64 GB
Komunikacja Wi-Fi, 4G Wi-Fi
Rozdzielczość ekranu 1024 x 768 2048 x 1536
Przekątna ekranu 7,9 cala 9,7 cala
Aparat 5 Mpx 5 Mpx
Kamera przednia 1,2 Mpx 0,3 Mpx
USB Nie Nie
System operacyjny Apple iOS 6 Apple iOS 5.1
Bluetooth 4.0 4.0
Moduł GPS Tak, A-GPS + GLONASS Nie
Parametry fizyczne
Waga 0,31 kg 0,65 kg
Wymiary 200 x 134,7 x 7,2 mm 241,2 x 185,7 x 9,4 mm
dane dostarcza:
Więcej o: