iOS 5.0.1 już jest, a batterygate pozostaje

Aktualizacja piątej wersji iOS-a miała rozwiązać niezwykle uciążliwy problem skróconej żywotności baterii w urządzeniach Apple'a wywołany instalacją nowego systemu operacyjnego. I rozwiązała. Ale nie całkowicie.

Co prawda większość użytkowników chwali firmę z Cupertino za wypuszczoną łatkę, ale niektórzy wciąż mają po jej pobraniu kłopoty z baterią. Oto kilka przykładowych komentarzy, które napisali na forum pomocy Apple'a sfrustrowani klienci:

Aktualizacja zupełnie nie pomaga. Otworzyłem Safari i od razu straciłem 2% baterii.
Zaktualizowałem system do wersji 5.0.1. dziś rano. Bateria cały czas rozładowuje się wyjątkowo szybko. Załadowałem iPhone'a na maksa i odłączyłem go od prądu 2,5 godziny temu - poziom naładowania baterii już spadł do poziomu 80% przy lekkim zużyciu. Zauważyłem spadek o 2 procent podczas 15-minutowego prysznicu. Nie widzę żadnej różnicy.
Mam ten sam problem. Zaktualizowałem iOS półtorej godziny temu, a poziom naładowania baterii już zdążył się obniżyć o 20%. To jest okropne!
Również ja odnotowuję podobne wartości.

A jak sytuacja wygląda u Was? Dalej męczycie się z batterygate czy po pobraniu aktualizacji kondycja baterii wróciła do normy?

[via 9To5Mac]

Więcej o:
Komentarze (25)
iOS 5.0.1 już jest, a batterygate pozostaje
Zaloguj się
 • galik79

  Oceniono 6 razy 4

  "Jest nowy system na iPhona"
  zmiane pomiedzy 5.0 a 5.0.1 nazywacie nowym systemem ?
  jaja sobie robicie ? wiecie w ogole o czym piszecie ?

 • dylesid

  Oceniono 5 razy 3

  Szczerze mowiac nie wiem o co chodzi, bo na moim 4s nie ma problemow z bateria, podobnie nak na 4gs z systemem 5.0.1. Za ro moj tablet na Androidzie dziala bardzo krotko :'(

 • babaqba

  Oceniono 4 razy 2

  "A jak sytuacja wygląda u Was? Dalej męczycie się z batterygate czy po pobraniu aktualizacji kondycja baterii wróciła do normy?"

  Nidy żadnych problemów z baterią nie było. Rzecz dotyczyła niewielkiej części użytkowników. Jest też wielu, którzy "widzą" problemy z baterią odkąd przeczytali o nich. Zauważ, drogi dziennikarzu, że "szczęśliwi czasu nie liczą", a raczej nie opisują na forach swojego szczęścia. Czas na wylanie frustracji znajdą za to ci niezadowoleni. Ale oczywiście wiesz, to, jeśli czytasz komentarze pod swoimi notkami. Inaczej już dawno powiesiłbyś się z rozpaczy, prawda?

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 3 razy 1

  Bo jak ktoś chce telefon, który zawsze działa i daje pełną satysfakcję z zakupu to wybiera Windows Phone, najlepszy system obecnie na rynku.
  Zapraszam sfrustrowanych haterów spod znaku Androida do zamieszcza nienawistnych komentarzy :-)

 • kflynn

  Oceniono 3 razy 1

  A najbardziej w tym wszystkim poraża hipokryzja Applowców, którzy pierwsi wytykali "Windowsiarzom" pobieranie aktualizacji do systemu, a kiedy takowa pojawiła się na ich sprzęt (mająca na celu poprawkę systemową o czym mówi samo Apple!) uznaje się to za błogosławieństwo i dar wprost z Cupertino.

 • Gość: asf

  0

  iP4 32GB
  naładowałam baterie wczoraj na full, odłączyłam przed samym pójściem spać. kiedy się obudziłam miałam już 78%. komentować nie trzeba.

 • wesus

  0

  Ja miałem problem przed updatem, jednak po wyłączenie "setting yime zone" poprawiło się.
  Po update do 5.0.1 nawet przy wyłączonym powyższym bateria rozładowywuje się zdecydowanie za szybko...

 • ldeska

  Oceniono 2 razy 0

  Nie miałem tego problemu po aktualizacji. Raz tylko mi szybko baterię zjadło ale powodem było to że instalowało się wiele programów po aktualizacji systemu. Ściąganie po WiFi i instalacja ich w tle wyczerpywała szybko baterię ale to trwało kilka godzin i od tamtej pory jest normalnie. Po dwóch latach używania telefonu bateria nadal trzyma dobrze (czyli ładowanie co 2-3 dni).

 • bling.bling

  Oceniono 3 razy -1

  "A jak sytuacja wygląda u Was? Dalej męczycie się z batterygate czy po pobraniu aktualizacji kondycja baterii wróciła do normy?"

  Męczyło nas to okropnie ale, po aktualizacji na system innego producenta problem ustąpił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX