iPhone popularniejszy nawet od Kim Kardashian

Jak wynika z opublikowanego przez Yahoo rankingu, iPhone był najczęściej wyszukiwaną frazą w tym roku, wyprzedzając gwiazdy pop. Microsoft kwestionuje te rewelacje.

Od 10 lat Yahoo publikuje ranking najczęściej wyszukiwanych zapytań. Britney Spears królowała na liście aż przez trzy lata od 2005 do 2008 roku, w 2009 wygrał Michael Jackson a ubiegłorocznym zwycięzcą okazał się... wyciek oleju z platformy wiertniczej BP.

iPhone jest drugim po PlayStation 2 urządzeniem elektronicznym, które znalazło się na szczycie rankingu. W tym roku wyprzedził grono sław - Kim Kardashian, Katy Perry, Jennifer Lopez, Lindsay Lohan i Jennifer Aniston. Wygrał także z Osamą bin Ladenem. Zyskał popularność głównie dzięki podgrzewającym atmosferę przeciekom na temat wyglądu nowego modelu oraz wątpliwościom co do stanu zdrowia Steva Jobsa, który niestety zmarł w październiku.

Microsoft zaprezentował swoją analizę, dzieląc zapytania na kategorie. W dziedzinie urządzeń elektronicznych wygrał iPhone 5 (podgrzewanie atmosfery znów się sprawdza), przed Xboxem, Playstation i Kindle. Trzeba jednak zauważyć, że firma z Redmond zastosowała pewną sztuczkę licząc oddzielnie zapytania o poszczególne wersje iPhona.

Jeśli jesteście ciekawi co najczęściej wyszukują internauci, możecie posłużyć się stroną Google Trends.

[za Cnet]