Dostawa towaru w 48 godzin - nowa usługa Google?

Google planuje stworzyć nową usługę - dostarczanie zamówionego przez internet towaru w ciągu dwóch dni. Chce tym samym konkurować z Amazonem, który już wysyła swoje produkty ekspresowo i bezpłatnie.

Jak donosi Wall Street Journal Google podjął już rozmowy ze sprzedawcami i firmami kurierskimi w celu stworzenia nowej usługi, która ma umożliwić mu konkurowanie z potężnym graczem handlu online -  Amazonem. Największy sklep internetowy świata w ramach płatnego programu lojalnościowego Amazon Prime oferuje wysyłkę towaru w ciągu jednego dnia za niespełna cztery dolary, lub bezpłatnie jeśli zechcemy poczekać na towar dwa dni.

Klienci mają mieć możliwość zamawiania towaru u parterów Google, a firma bierze na siebie ich dostawę w ciągu maksymalnie 48 godzin. Jak informuje anonimowe źródło związane z projektem, pierwsze próby przeprowadzone zostaną w przyszłym roku w okolicach San Francisco.

Tym sposobem gigant z Mountain View może wykroić dla siebie kolejny kawałek internetowego rynku. Wygląda więc na to, że Google próbuje zaspokoić wszelkie potrzeby przeciętnego internauty.