Koniec ze zwykłymi telefonami Sony Ericsson. Sony stawia wyłącznie na smartfony z Androidem

Android. Gry. Smartfony. Na to stawia Sony już bez Ericssona.
Sony stawia wyłącznie na smartfony Koniec ze zwykłymi telefonami Sony Ericsson. Na temat przekształceń i przyszłych planów Sony wypowiadał się anonimowy przedstawiciel jej kadry zarządzającej. Na łamach "The Times of India" wyznał on, że dzisiejszy Sony Ericsson, w połowie przyszłego roku stanie się po prostu firmą Sony. Na nazewnictwie nie kończą się oczywiście zmiany. Japończycy mają całkowicie zrezygnować z produkcji klasycznych telefonów komórkowych i całkowicie zastąpić je smartfonami. Każdy z nich będzie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android i posiadał certyfikat PlayStation. Na tym kończą się informacje przekazane przez pracownika firmy. Wstępnie, plan wydaje się jednak mieć sens. Pracujące pod kontrolą Androida urządzenia takie jak Xperia Play są całkiem udanymi urządzeniami, co podkreślaliśmy w naszych testach.

Na temat przekształceń i przyszłych planów firmy wypowiadał się anonimowy przedstawiciel jej kadry zarządzającej. Na łamach The Times of India wyznał on, że dzisiejszy Sony Ericsson, w połowie przyszłego roku stanie się po prostu firmą Sony.

Na nazewnictwie nie kończą się oczywiście zmiany. Japończycy mają całkowicie zrezygnować z produkcji klasycznych telefonów komórkowych i w 100% zastąpić je smartfonami. Każdy z nich będzie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android i posiadał certyfikat PlayStation.

Na tym kończą się informacje przekazane przez pracownika Sony. Wstępnie, plan wydaje się jednak mieć sens. Pracujące pod kontrolą Androida urządzenia takie jak Xperia Play są całkiem udanymi urządzeniami, co podkreślaliśmy w naszych testach.

Zdjęcie Sony Xperia Z czarny
Sony Xperia Z czarny
Porównaj ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 5 cali
System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 16 GB
Pamięć RAM 2 GB
Procesor Qualcomm MDM9215M (Krait)
Częstotliwość procesora 1,5 GHz
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080
Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 2330 mAh
Czytnik kart pamięci Tak
Funkcje
Aparat cyfrowy 13 Mpx
Dodatkowa kamera 2 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak
GPS Tak, GLONASS
Parametry fizyczne
Wymiary 39 x 71 x 7,9 mm
Waga 146 g
dane dostarcza: