Eksperci: iPad 3 już w lutym

Zaczęło się od Richarda Gardnera z agencji analitycznej Citi. Napisał on, powołując się na "liczne źródła", że Apple może wprowadzić na rynek iPada 3 miesiąc wcześniej niż zrobiła to z drugą edycją. A więc w lutym.

To jednak nie koniec rewelacji analityka. Stwierdził, że wyświetlacz w iPadzie 3 będzie miał dwukrotnie większą rozdzielczość niż miało to miejsce w przypadku urządzenia z numerem 2. Przewiduje on także, że zanim to nastąpi Apple zamierza sprzedać w czwartym kwartale 2011 roku aż 12 milionów sztuk swojego "starego" tabletu.

Czy są jakieś racjonalne przesłanki przemawiające za lutym? Jest kilka, które mogłyby do nich aspirować. Apple nauczył rynki, że wprowadza nowe urządzenia mniej więcej rok po poprzedniej wersji. Firma rozwiązała też problem z wyświetlaczami do trzeciej generacji iPadów. Zabrakło więc także przeszkody natury sprzętowej.

W tej sytuacji już tylko naiwność każe przypuszczać, że skoro drugi iPad pojawił się nie po roku, a po 11 miesiącach od wprowadzenia pierwszego, kolejny również zostanie wprowadzony szybciej - w lutym. Wystarczy tylko przyjąć założenie, że producenci sprzętu elektronicznego, a w szczególności Apple, są w istocie ciągami arytmetycznymi. W porównywarkach cen, na przykład, iPad 3 już jest!

Więcej o:
Komentarze (4)
Eksperci: iPad 3 już w lutym
Zaloguj się
 • jedzcie.i.pijcie

  Oceniono 7 razy 7

  Ręce i nogi opadają jak sie czyta poziom gryzypiórków na stażach w GW. Wiecej dziennikarstwa i komunikacji społęcznej na prywatnych uczęlniach! Wszyscy zostańmy dziennikarzami i róbmy za free w wyborczym bulszicie!

 • magnifyingglass

  Oceniono 3 razy 3

  Wszedłem tu przypadkiem. Ten artykuł to gazetowy śmieć. Zwykłe gadanie bez sensu. Wychodzę.

 • n3mc1a

  Oceniono 5 razy -1

  Czytelnicy tego działu NIE lubią czytać o Apple. Załóżcie dział Bajki ew dział demaskujący oszustwa wielkich korporacji i tam sobie o nim piszcie. Najnowocześniejszą technologią i niestety jedyną jaką wymyśliło Apple to Wojna Patentowa.

 • tommyline

  Oceniono 3 razy -1

  Jak sprzedać 12 mln śmiecia gdy na horyzoncie jest juz nowy "amajzing"? Sama informacja to dla fanbojów sygnał, że iPad2 już nie jest cool. Obniżka cen nie wchodzi w grę (nie u Apple).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX