Błąd w Skype pozwala cię śledzić

Badacze z New York University Polytechnic Institute odkryli poważną lukę w zabezpieczeniach Skype. Hakerzy bez problemu mogą śledzić lokalizację użytkowników a nawet ich aktywność w programach P2P.

Naukowcy monitorowali 10 tysięcy kont Skype i dwudziestu wolontariuszy w trwającej dwa tygodnie próbie. Wykorzystując lukę pozwalającą na wychwytywanie zmian w adresie IP, bez problemu mogli śledzić wakacyjną podróż jednego z wolontariuszy odwiedzającego Francję.

Każdy haker gdziekolwiek na świecie może łatwo śledzić użytkownika Skype - jego miejsce pobytu i zwyczaje dotyczące współdzielenia plików. Dotyczy to zarówno celebrytów czy polityków, jak i zwykłych ludzi. Zebrane dane mogłyby posłużyć do szantażu, wyłudzenia czy prześladowania - stwierdziła prof.  Keith Ross z New York University Polytechnic Institute.

Adrian Asher - szef działu informatycznego Skype - potwierdził prowadzenie prac nad załataniem luki.

W kwietniu tego roku wykryto błąd w zabezpieczeniach, który umożliwiał wykradanie listy kontaktów Skype z telefonów z Androidem.

[za bgr.com]

Więcej o:
Komentarze (21)
Błąd w Skype pozwala cię śledzić
Zaloguj się
 • wredny_komentator

  Oceniono 6 razy 2

  Tłumaczą powyższy sensacyjny artykuł na zwykły język - jeśli używacie Skype ktoś może poznać wasze IP. Podobny problem występował jakiś czas temu w GG, nie wiem czy został rozwiązany. Dla przykładu wchodząc na gazeta.pl ... też zdradzacie swoje IP, przerażające, admini mogą śledzić każdego zalogowanego użytkownika, od dziś przestaje korzystać z tego portalu!
  Oczywiście zrobiłbym tak gdybym się tym za grosz przejmował ...

 • danz

  Oceniono 1 raz 1

  Trochę trywializujesz, Ty się godzisz na wchodzenie na gazeta.pl, a tu jest opisany przypadek gdy "haker" może czegoś się dowiedzieć. Tego to już bym nie chciał. Po za tym piszą o udostępnianiu plików itp, może coś jednak jest na rzeczy. Samo korzystanie z proxy czy Tora może być za mało w takich przypadkach.

 • mielis

  0

  Czytałem kiedyś opowiadanie "strach na wróble". autorstwa Connelly Michael
  Polecam.
  Łatanie dziur nic nie pomaga bo są inteligentne pułapki. Jedynie odcięcie się od sieci może ochronić właściciela.

 • kukok

  0

  skandal! dosyć tego dobrego i złego!
  wyrzucam mój komputer hen daleko!

  srecenzje.blox.pl/2011/12/o-cofaniu-czasu-takim-samym-w-dwoch-ksiazkach.html

 • filesharing

  0

  Na Technologiach ostatnio bardzo dobrze piszą. Zobaczcie jak wiele osób korzysta ze Skypa. Jak wiele osób korzysta z Torrentów, a w Internecie niestety nie jesteśmy anonimowi: Pobierasz torrenty? .Czy to Skype czy Torrenty - kolesie z Rosji czy innego kraju maja nas na widelcu jeśli tylko chcą.

 • luki1945

  0

  Skype powinien zintegrowac się z facebookiem

  wokolzycia.blox.pl/2011/12/Facebook-10-porad-ulatwi-Ci-zycie.html

 • jami8

  0

  Przypomnę informatyczne prawo Murphy'ego:

  "Zawsze jest jeszcze jedna pluskwa".

 • dziadekjam

  0

  To chyba normalne, że każda SIEĆ ma więcej dziur niż "sznurka".

 • szczepionkipowodujaraka

  0

  co microsoft kupi to zaraz cos ma jakas dziure...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX