Siedemnastolatka wykorzystuje nanotechnologię do walki z rakiem

Pamiętacie, co zrobiliście w wieku 17 lat? Pewnie nie. Angela Zhang zapamięta to bardzo dobrze - zajmowała się walką z rakiem.

Pochodząca z Cupertino autorka pracy "Design of Image-guided, Photo-thermal Controlled Drug Releasing Multifunctional Nanosystem for the Treatment of Cancer Stem Cells" została nagrodzona przez Fundację Siemensa nagrodą w wysokości 100 tysięcy dolarów. Opisaną tam metodę nazywa się ze względu na jej precyzję "Scyzorykiem szwajcarskim do leczenia raka". Zgodnie z jej założeniami nanocząstki tlenku żelaza mają podwójną funkcję - nie tylko dostarczają lekarstwo - salinomycynę - do guza rakowego, ale także pomagają w MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego) i obrazowaniu akustycznym obszaru choroby.

Angela Zhang jest także laureatką nagrody ISEF od firmy intel przyznanej w 2010 i 2011 za inne projekty naukowe.

[Engadget,  fot. Siemens Foundation]

Więcej o leczeniu raka za pomocą nanotechnologii przeczytasz w next.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
Siedemnastolatka wykorzystuje nanotechnologię do walki z rakiem
Zaloguj się
  • szczepionkipowodujaraka

    0

    nano technologia powoduje raka jezeli to sie rozprzestrzeni to bedzie prawdziwy armagedon , rak to inteligentny pasozyt/mycoplasma wszczepiany wraz z dzieciecymi szczepionkami poniewaz filtry szczepionkowe nie sa w stanie odfiltrowac tych pasozytow a wiec kto sie nie szczepi ten nie ma raka,, szczepionki to jedna wielka sciema masonsko/zydowska majaca na celu pozbycie sie rasy bialej, na dowod ze szczepionki sa bezuzyteczne wystarczy spojrzec na amerykanskich amiszow ktorzy nie szczepia siebie ani swoich dzieci i jakos nikt nie umiera... a kto mial kontakt z amiszami czy ich dziecmi to od razu zauwazy ze maja prawdziwe rumience a nie te udawane nakladane pomadkami i innymi g ownami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX