Społecznościowy wybór miejsc w samolocie

Ci którzy latają samolotami zapewne wiedzą, że różni pasażerowie różnie reagują na zderzenie z praktycznym zastosowaniem aerodynamiki połączonym z kilkugodzinnym, przymusowym uwięzieniem w ciasnym przedziale. Jedni się pocą, inni upijają, maniakalnie gadają, albo nerwowo mną papierosa. Z myślą o pasażerach, KLM pozwoli wybrać im towarzystwo, w którym chcą spędzić lot.

Holenderskie linie lotnicze zamierzają umożliwić współpasażerom wgląd w profile (na portalach społecznościowych) innych uczestników lotu. Wszystko, aby ocenić, czy chcemy siedzieć koło 45-letniej miłośniczki włoskiego disco, czy raczej wolelibyśmy kogoś, kto uczestniczy w grupach zajmujących się literaturoznawstwem.

Usługa jest oczywiście opcjonalna i dotyczy tylko tych pasażerów, którzy zgodzą się - w ich własnym interesie - udostępnić linii i innym pasażerom swoje profile, w trakcie elektronicznej rezerwacji biletu.

Jak podaje USA Today, KLM nie jest pierwszym przewoźnikiem, który wpadł na ten pomysł. Malajskie linie lotnicze już w lutym 2011 roku uruchomiły aplikację, która umożliwia rezerwację biletów i przeglądanie profili innych pasażerów za pomocą Facebooka.

Czekamy na LOT.