Samsung kontra Apple: ofensywa w Niemczech

Koreańska firma pozwała Apple o naruszenie czterech patentów. To kolejna odsłona wojny o rynek smartfonów i tabletów. Końca batalii na razie nie widać.

Na razie jest remis, choć walka jest zacięta. Koreańczycy wywalczyli uchylenie zakazu sprzedaży tabletu Galaxy 10.1 Tab w Australii oraz w Europie. Udało im się również uzyskać nakaz ujawnienia  kodów źródłowych oprogramowania iPhone'a 4S. Nadal jednak nie mogą sprzedawać swojego tabletu w Niemczech i w Holandii, gdzie również muszą sprzedawać zmodyfikowane wersje smartfonów Galaxy. Amerykanie wygrali jednak we Francji, gdzie Samsung próbował zablokować sprzedaż iPhone'a 4S.

Jak podaje Reuters najnowsze zarzuty koreańskiej firmy dotyczą domniemanego kopiowania przez Apple sposobu obsługi urządzeń, m.in. emotikonów. Wcześniej Samsung zarzucił konkurencji naruszenie patentów dotyczących technologii WCDMA. Obie firmy procesują się w sumie już w 10 krajach, Apple pozwał nawet Samsunga na jego terenie - w Korei Południowej. Wszystko dodatkowo skomplikowało się w listopadzie, gdy Komisja Europejska postanowiła sprawdzić, czy Samsung nie nadużywa praw patentowych, blokując rozwój rynku.

Następna bitwa w wojnie obu koncernów odbędzie się w Düsseldorfie. 22 grudnia tamtejszy sąd zadecyduje, czy Samsung będzie mógł sprzedawać w Niemczech tablet Galaxy 10.1 N.

Więcej o:
Komentarze (9)
Samsung kontra Apple: ofensywa w Niemczech
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 2 razy 2

  Skorzysta z tego Nokia Lumia 800 i Windows Phone, który sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. A Samsung i Apple nich sobie skaczą do gardła.

  Nokia Lumia 800 tops o2 Germany best selling list
  www.wpcentral.com/nokia-lumia-800-tops-o2-germany-best-selling-list

 • Gość: ?

  Oceniono 2 razy 2

  Sytuacja dowodzi absurdu, jaki został osiągnięty w dziedzinie ochrony patentowej. Patenty już dawno przestały chronić oryginalny pomysł wynalazcy, a służą bataliom prawnym i niszczeniu konkurencji na salach sądowych. To ma niewiele wspólnego z kapitalizmem.

 • spamboy

  0

  Aple może teraz jedynie zaklinać rzeczywistość jak niejaki pan K. na polskiej scenie politycznej. Dali się nie tylko dogonić ale i wyprzedzić konkurencji i nie mają już umotywaowania dla swoich bajecznie przecenionych zabawek.

  Windows w Nokii to duża zagadka. Ludzie są negatywnie nastawieni do windows bo kojarzy im się z desktopami (systemami nie tanimi jak na kieszeń przeciętnego obywatela, mocno skomplikowanymi dla osób nieco starszych i niestabilnymi biorąc pod uwagę doświadczenia minionych już lat). Dodatkowo sytuacja Nokii która stała się outsaiderem technologicznym i w ostatnich latach w bardzo nietrafny sposób żaglowała swoimi systemami operacyjnymi - nie daje jej kredytu zaufania.
  Nawet jeśli zauważalny chwilowy wzrost zainteresowania Lumią pod wpływem intensywnej kampanii reklamowej, to nie znaczy, że przerodzi się on w stały trend i zaufanie do użytkowników do tej marki i systemu. O ile podniesienie wizerunku marki producenta sprzętu może być realne osiągnięty kilkoma dobrymi posunięciami marketingowymi i zainwestowaniem w najnowsze technologie, to zaufanie do systemu to już inna bajka. Nie zapominajmy że Aple Store czy Android Market z tysiącami aplikacji nie powstaje w jeden dzień.

  Póki systemu nie będą wspierać tysiące *darmowych* aplikacji, będzie on bezużyteczny dla znacznego grona młodych konsumentów, a zatem będzie trudniejszy do lokowania w segmencie starszych, którzy to uczą się obsługi systemów właśnie od młodych.

 • occam

  0

  "Wszystko dodatkowo skomplikowało się w listopadzie, gdy Komisja Europejska postanowiła sprawdzić, czy Samsung nie nadużywa praw patentowych, blokując rozwój rynku."

  To chyba jakaś kpina... Apple oczywiście "nie nadużywa praw patentowych, blokując rozwój rynku"?

 • na-plus

  Oceniono 2 razy -2

  Samsung kontra iPhone lub inaczej, Android kontra iOS - ten drugi wypada zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Uważajcie na swoje smartfoniki z Androidem:
  mobifin.blogspot.com/2011/12/zagrozenia-mobilne-ios-bezpieczniejszy.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX