Odczytywanie umysłu jest bliżej niż myślisz

IBM prezentuje pięć technologii, których zaczniemy używać w ciąg pięciu lat. Prawdopodobnie zaczniemy.

Jak co roku, IBM przygotował swoje zestawienie "Five in Five". Przedstawiane są w nim technologie, które zdaniem pracowników firmy będą używane na masową skalę w ciągu pięciu lat. Prognozy ekspertów nie zawsze sprawdzają się, ale co roku są bardzo interesujące.

W tym roku specjaliści doszli do wniosku, że w nadchodzących latach zaczniemy zasilać swój sprzęt, a nawet mieszkania w bardzo nietypowy sposób. Kolejnymi nadchodzącymi przełomowymi technologiami mają być odczytywanie ludzkich myśli przez maszyny i nowe zabezpieczenia (bankomat pozna nas chociażby po głosie). IBM przewiduje też, że świat rozwinie się dzięki dostępności smartfonów, z których korzystać ma 80% mieszkańców naszej planety. Najciekawsza z punktu widzenia statystycznego człowieka wydaje się jednak być możliwość całkowitego wyeliminowania spamu - niechcianej poczty elektronicznej.

Zachęcamy zresztą do zapoznania się z materiałem filmowym zaprezentowanym przez IBM. Wymienione powyżej prognozy zostały w nim wymienione i omówione w przystępny sposób. Czekając na nadejście tych przełomowych technologii, już teraz z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego Five in Five.

Więcej o:
Komentarze (7)
Odczytywanie umysłu jest bliżej niż myślisz
Zaloguj się
 • fragles102

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież od co najmniej 5 lat czytają w myślach nasze gsmy hehe

 • lillesult

  0

  Matrix staje sie rzeczywistoscia....

 • na-plus

  0

  BTW - polecam wizje Grupy Futures firmy badawczej Millward Brown, które wskazują najważniejsze trendy w sektorze mediów cyfrowych: mobifin.blogspot.com/2011/12/mobilny-portfel-w-2012-roku.html

 • skeebadoo

  0

  Tja, teraz szastamy danymi osobowymi, za 5 lat będziemy udostępniać do przetwarzania w celach marketingowych nasze DNA ;)

  Btw, 360p w 2011 roku to suchy żart, IBM.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX