Europejczycy nie chcą iPhone'ów?

Co prawda udział smartfonów Apple'a w rynku brytyjskim ostatnio się zwiększył, ale większość Europejczyków cały czas nie jest przesadnie skora do ich zakupu. Sytuacji nie zmieniła premiera iPhone'a 4S. Mało tego, w istocie ją pogorszyła.
Europejczycy nie chcą iPhone'ów? W Europie smartfony z Androidem są popularniejsze od iPhone'ów. Co prawda udział smartfonów Apple w rynku brytyjskim ostatnio się zwiększył, ale większość Europejczyków cały czas nie jest przesadnie skora do ich zakupu. Sytuacji nie zmieniła premiera iPhone'a 4S. Mało tego, w istocie ją pogorszyła. Na Wyspach telefony firmy z Cupertino radzą sobie nieźle - wg analityków Kantar Worldplanet ComTech, z udziału równego 21,4 proc. z końca listopada ubiegłego roku zrobiło się w listopadzie br. niecałe 31 proc. Dlaczego iPhone'owi wiedzie się w Wielkiej Brytanii "tylko" nieźle? Bo jego największy konkurent - smartfony z Androidem - w ciągu roku zwiększył swój udział z 34,8 do 46,6 procenta. W Europie Kontynentalnej przewaga Androida jest jeszcze wyraźniejsza, wręcz miażdżąca. W Niemczech na przykład, największym europejskim rynku, urządzenia z systemem Google zajmują 61 procent segmentu smartfonów (wzrost o prawie 45 proc. rok do roku), podczas gdy udział iPhone'ów wynosi zaledwie 21,9 proc., i spada - w zeszłym roku był on równy 27,1 proc. Podobne trendy można zauważyć we Francji, we Włoszech czy w Hiszpanii. Powód? W wyniku kryzysu w strefie euro Europejczycy coraz bardziej zwracają uwagę na ceny i szukają tańszych urządzeń - a do takich należą smartfony z Androidem. Póki co Apple nie przejmuje się jednak zapewne słabą postawą iPhone'a w Europie. Po pierwsze dlatego, że świetnie radzi sobie on w Australii i Stanach Zjednoczonych, a po drugie - firma ma jeszcze całą gamę innych produktów, których sprzedaż przynosi jej co najmniej zadowalające zyski.

Na Wyspach telefony firmy z Cupertino radzą sobie nieźle  - wg analityków Kantar Worldplanet ComTech, z udziału równego 21,4% z końca listopada ubiegłego roku zrobiło się w listopadzie br. niecałe 31 proc. Dlaczego iPhone'owi wiedzie się w Wielkiej Brytanii "tylko" nieźle? Bo smartfony z Androidem, największy jego konkurent, w ciągu roku zwiększyły swój udział z 34,8 do 46,6 procenta.

W Europie Kontynentalnej przewaga Androida jest jeszcze wyraźniejsza, wręcz miażdżąca. W Niemczech na przykład, największym europejskim rynku, urządzenia z systemem Google'a zajmują 61 procent segmentu smartfonów (wzrost o o prawie 45 p.p. rok do roku), podczas gdy udział iPhone'ów wynosi zaledwie 21,9%, i spada - w zeszłym roku był on równy 27,1 proc. Podobne trendy można zauważyć we Francji, we Włoszech czy w Hiszpanii. Powód? W wyniku kryzysu w strefie euro Europejczycy coraz bardziej troszczą się o zasobność swoich porfeli i szukają tańszych urządzeń - a do takich należą smartfony z Androidem.

Póki co Apple nie przejmuje się jednak zapewne słabą postawą iPhone'a w Europie. Po pierwsze dlatego, że świetnie radzi sobie on w Australii i Stanach Zjednoczonych, a po drugie - firma ma jeszcze całą gamę innych produktów, których sprzedaż przynosi jej co najmniej zadowalające zyski.

[via Telegraph]

Zdjęcie Samsung Galaxy S IV GT-i9500 biały Zdjęcie Sony Xperia Z czarny Zdjęcie Apple iPhone 5 64GB czarny
Samsung Galaxy S IV GT-i950... Sony Xperia Z czarny Apple iPhone 5 64GB czarny
Premiera wkrótce! Dowiedz się pierwszy Porównaj ceny > Porównaj ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 5 cali 5 cali 4 cale
System operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean Android 4.1 Jelly Bean iPhone OS
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 16 GB 16 GB 64 GB
Pamięć RAM 2 GB 2 GB 1 GB
Procesor Samsung Exynos 5410 (ARM Cortex-A7 + Cortex-A15) Qualcomm MDM9215M (Krait) Apple A6 (Swift)
Częstotliwość procesora 1,6 GHz 1,5 GHz 1 GHz
Rozdzielczość ekranu 1080 x 1920 1920 x 1080 640 x 1136
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Ion Li-Poly
Pojemność akumulatora 2600 mAh 2330 mAh 1400 mAh
Czytnik kart pamięci Tak Tak Nie
Funkcje
Aparat cyfrowy 13 Mpx 13 Mpx 8 Mpx
Dodatkowa kamera 2 Mpx 2 Mpx 1,2 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak Tak
GPS Tak, A-GPS + GLONASS Tak, GLONASS Tak, A-GPS + GLONASS
Parametry fizyczne
Wymiary 136,6 x 69,8 x 7,9 mm 39 x 71 x 7,9 mm 123,8 x 58,6 x 7,6 mm
Waga 130 g 146 g 112 g
dane dostarcza: