Już 150 milionów osób na Google+?

Świat obiegła szokująca wiadomość, według Global Web Index portal społecznościowy Google'a może się już pochwalić gronem ponad 150 milionów aktywnych użytkowników. To dużo, zwłaszcza w tak krótkim czasie.
Już 150 milionów osób na Google+? Według Global Web Index Google+ ma 150 mln aktywnych użytkowników. Świat obiegła szokująca wiadomość, według Global Web Index portal społecznościowy Google może się już pochwalić gronem ponad 150 milionów aktywnych użytkowników. To dużo, zwłaszcza w tak krótkim czasie. Google+ zadebiutował pod koniec czerwca, ale jeszcze długo potem funkcjonował w oparciu o tak zwane zaproszenia, ograniczając "szarym użytkownikom" dostęp do serwisu. Mgłę niepewności wokół informacji zagęszcza fakt, że Google nie lubi się chwalić. Ostatnia zaraportowana publicznie liczba to 40 milionów użytkowników. Stan wyliczony został na koniec trzeciego kwartału 2011. Niedługo czeka nas koniec czwartego. Czyżby więc w trzy miesiące Google+ urósł niemal o 300 procent? Co więcej, według wyliczeń Paula Allena z Google+ korzysta już dużo powyżej 150 milionów użytkowników. Jeszcze we wrześniu 2011 bowiem w oparciu o liczbę nazwisk użytkowników oceniał on dzienny przyrost na nawet 2 miliony osób. Jeśli to prawda, można by założyć, ze G+ jest już w połowie drogi do wyniku Facebooka. Według - wydaje się, że bardziej realnych wyników GWI - Google+ jest obecnie trzecim co do wielkości portalem społecznościowym, a do Facebooka nadal sporo mu brakuje.

Google+ zadebiutował wraz z końcem czerwca, ale jeszcze długo potem funkcjonował w oparciu o tak zwane zaproszenia, ograniczając "szarym użytkownikom" dostęp do serwisu.

Mgłę niepewności wokół informacji zagęszcza fakt, że Google nie lubi się chwalić. Ostatnia zaraportowana publicznie liczba to 40 milionów użytkowników. Stan wyliczony został na koniec trzeciego kwartału 2011. Niedługo czeka nas koniec czwartego. Czyżby więc w trzy miesiące Google+ urósł niemal o 300%?

Co więcej, jeszcze we wrześniu 2011 Paul Allen bowiem, w oparciu o liczbę nazwisk użytkowników estymował dzienny przyrost na nawet 2 miliony osób, mówiąc jednocześnie o bazie ponad 50 milionów już aktywnych kont w portalu. Jeśli wyliczony trend miałby się utrzymać do dziś, można by założyć, że Google+ jest już w połowie drogi do wyniku Facebooka.

Według, wydaje się, bardziej realnych wyników GWI Google+ jest obecnie trzecim co do wielkości portalem społecznościowym, a do Facebooka nadal sporo mu brakuje.

Aktywni użytkownicy portali społecznościowych

Dane GWI z listopada 2011.

Więcej o:
Komentarze (9)
Już 150 milionów osób na Google+?
Zaloguj się
 • Gość: fap

  0

  fap, fap, fap

 • monkeysoundsystem

  0

  Konta moze ludzie maja, ale czy zagldaja to juz inna sprawa. Po tym jak powstal G+ dostalem zaproszenie, zalozylem konto i od tego czasu juz tam nie wszedlem :] Zreszta teraz chyba przy zakladaniu Gmaila, G+ aktywuje sie automatycznie?

 • chomskybornagain1

  0

  Sina Weibo to można z twiterrem porównać a nie nie z facebookiem.

 • meet_amor_foza

  Oceniono 2 razy 0

  Google ma niewątpliwą przewagę nad FCB : łączy w sobie wiele funkcjonalności, z których wiele z nas i tak już korzysta, poza tym, jest największą wyszukiwarką, więc nie ma co, każdy googla zna! A FCB po ostatnim liftingu wiele stracił w moich oczach i zaglądam tam coraz rzadziej.

  www.sky4fly.net/

 • noidupa

  0

  tak, zeby sciagnac glupia aplikacje z android market musialem sie zalogowac do google, ten sam zalozyl konto na g+ i jeszcze zazadal numeru telefonu zeby nie wiadomo po co wyslac mi na niego haslo.

 • judaszowy

  0

  obecny... ale i tak nie wiem o co chodzi

 • rabbinhood

  0

  mam konto na FB ale tego nie używam, i wątpię abym użył jeszcze, bo niefunkcjonalne, może komuś innemu do czegoś służy(np właścicielowi) ale nie mnie.

 • Gość: terefere

  0

  Dużo osób się rejestruje na Google+, bo i tak korzysta z Gmaila, lub po prostu ze zwykłej ciekawości.
  Pytanie ile z tych 150 mln użytkowników używa aktywnie Google+, wrzucając posty, komentując, itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX