Na Święta - kosmiczny anioł od NASA

Nawet jeżeli w anioły nie wierzycie - tego powinniście zobaczyć. To zdecydowanie największy egzemplarz anioła na świecie, a pewnie też jeden z większych we Wszechświecie. Odnalazła go NASA

Nie trzeba nawet specjalnej wyobraźni - wystarczy rzut oka, by w zdjęciu zrobionym przez teleskop Hubble'a dostrzec kształt anioła. Czerwona szata i ogromne, błękitnobiałe skrzydła wyglądają niezwykle, a już szczególnie dobrze pasują do świątecznego nastroju.

Nie przypadkiem swojego anioła NASA pokazała teraz - co prawda zdjęcie zrobione zostało w lutym 2011 roku, a jego obróbka i przygotowanie potrwały kilka miesięcy, jednak przyznać trzeba, że doskonale pasuje do świątecznego okresu.

Przedstawia ona rejon, w którym powstają nowe gwiazdy. Ogromna mgławica nosi niebyt seksowną nazwę Sharpless 2-106 i położona jest niespełna dwa tysiące lat świetlnych od nas, w gwiazdozbiorze Łabędzia. Za niezwykły kształt rozstrzelonych skrzydeł odpowiada młoda centralna gwiazda IRS4, której energia rozgrzewa i rozpędza materię je tworzącą do prędkości 200 km/s. Chłodniejszy rejon położony w środku na zdjęciu ma kolor czerwony. Całość jest naprawę gigantyczna - kosmiczny anioł mierzy kilka lat świetlnych.

Więcej o:
Komentarze (51)
Na Święta - kosmiczny anioł od NASA
Zaloguj się
 • chelmiak

  Oceniono 6 razy 4

  Nie widzę kształtu aniała ani nic w tym rodzaju. Czy autorzy zdają sobie sprawę, że kolory są sztuczne na tego typu zdjęciach? A swoją drogą to tak się zastanawiam jak potoczyły się losy tych kilkunastu obserwatoriów astronomicznych nasze władze uroczyście otwarły na Mazurach rok temu? Czy ktoś coś skorzystał czy też–tak jak przypuszczałem–podbudowaliśmy sobie ego i teraz te obiekty zamieniono w magazyny?

 • Gość: ToTo

  Oceniono 7 razy 3

  Mnie to przypomina inne objawienia : Matke Boską na szybie i na drzewie i ma podobną wartość. To tak jak by kichnąć i szukać ducha? Czy nie uszedł z kichającego. Nie odczuwa sz to idź do kościoła. Tam wszystko jest święte, nawet molestowanie dzieci i cudzych i własnych przez misjonarzy.

 • eterius

  Oceniono 4 razy 2

  Ta jasne aniol jak zaciek na szybie w Sokolce.Piekna mglawica o cudnych kolorach.A do tych co widza Bronkow,Donkow czy Jarkow.Jak wam lekarz przepisal tabletki to je bierzcie.

 • michuvx

  Oceniono 8 razy 2

  Anioł?? Nie wiem skąd autorowi przyszedł do głowy anioł. Widać religijny gwałt na biednym dziecku się udał. Przecież to oczywiste, że to Yennefer roztaczająca ochronną tarcze.

 • rms11

  Oceniono 2 razy 2

  Fajne, ale wydaje mi się, że gdyby wystarczająco długo poszukać i pod wystarczającą liczbą kątów sprawdzać, oraz dostatecznie długo dobierać te sztuczne barwy, w zależności od kolorowania temperatury, wieku, prędkości, gęstości czy czego tam jeszcze się chce to możnaby uzyskać obraz przedstawiający dowolny wizerunek. Przykładowo: twarz Chrystusa, twarz szatana, Matkę Boską, Marię Kaczyńską. Tupolew z szachownicą na skrzydle pewnie też by się znalazł.
  To trochę jak (no nie dokładnie, ale powiedzmy) przeglądanie kolejnych cyfr po przecinku w liczbie niewymiernej (nieskończona liczba nieuporządkowanych liczb). Można tam znaleźć dowolną znaną nam kombinację cyfr: dzisiejszą datę, datę i godzinę, moje urodziny, urodziny każdego z Was, numery telefonów, numery z lotto itd itd.
  Podsumowując, można na tego anioła popatrzeć, powiedzieć - ładne, uśmiechnąć się :) i nie przywiązywać do tego zbytniej wagi...
  Wesołych Świąt :)

 • balcerek_jozef

  Oceniono 2 razy 2

  sranie w banie

 • papuzkapapuzka

  Oceniono 2 razy 2

  UWAGA

  video na dole - z prawej strony na końcu skrzydła widać jakby twarz dziecka w okularach, na czole ma elektrody, na ogolonej głowie gwiazdę, usta krzyczą coś

  To Anioł Stróż Dzieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX