iOS dominuje w mobilnych zakupach

Jak wynika z analizy detalicznej, której podjęła się firma RichRelevance, pod koniec tego roku aż 92% sieciowej sprzedaży poprzez urządzenia przenośne przypadła na iPhone'y i iPady.
iOS dominuje w mobilnych zakupach Większość sprzedaży przez smartfony odbywa się dzięki produktom Apple. Jak wynika z analizy detalicznej, której podjęła się firma RichRelevance, pod koniec tego roku aż 92 procent sieciowej sprzedaży poprzez urządzenia przenośne przypadła na iPhony i iPady. W badaniu wzięto pod uwagę 3,4 miliarda zakupów dokonanych między kwietniem i grudniem tego roku. W tym czasie iOS zwiększył swoją dominację na rynku z 88 do 92 procent. To naprawdę rewelacyjny wynik, zwłaszcza że urządzeń z Androidem, największej konkurencji Apple, jest znacznie więcej niż sprzętów działających na iOS. Wygląda jednak na to, że użytkownicy systemu operacyjnego Google nie lubią kupować przez Internet. Urządzenia przenośne z iOS przeważają nad resztą mobilnych sprzętów także pod względem średniej wartości zakupów. W grudniu wyniosła ona 123 dolary na iOS i 101 dolarów na Androidzie. Firma Rich Relevance zauważyła także szybko rosnący udział urządzeń przenośnych w zakupach przez internet. Wzrósł on od kwietnia do grudnia z 1,87 do 3,74 proc. Biorąc pod uwagę, że życie ludzi nabiera coraz bardziej "mobilnego" charakteru, należy oczekiwać, że ten trend się utrzyma.

W badaniu wzięto pod uwagę 3,4 miliarda zakupów dokonanych między kwietniem i grudniem tego roku. W tym czasie iOS zwiększył swoją dominację na rynku z 88 do 92 procent. To naprawdę rewelacyjny wynik, zwłaszcza że urządzeń z Androidem, największej konkurencji Apple'a, jest znacznie więcej niż sprzętów działających na iOS. Wygląda jednak na to, że użytkownicy systemu operacyjnego Google'a nie lubią kupować przez Internet.

Urządzenia przenośne z iOS przeważają nad resztą mobilnych sprzętów także pod względem średniej wartości zakupów. W grudniu wyniosła ona 123 dolary na iOS i 101 dolarów na Androidzie.

Firma Rich Relevance zauważyła także szybko rosnący udział urządzeń przenośnych w zakupach przez internet. Wzrósł on od kwietnia do grudnia z 1,87 do 3,74 proc. Biorąc pod uwagę, że życie ludzi nabiera coraz bardziej mobilnego charakteru, należy oczekiwać, że ten trend się utrzyma.

[via Apple Insider]

Zdjęcie Apple iPhone 5 64GB czarny
Apple iPhone 5 64GB czarny
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: iPhone OS
  • WiFi
0 opinii

Podstawowe informacje o Apple iPhone 5 64GB czarny

Przekątna ekranu 4 cale System operacyjny iPhone OS

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 64 GB Pamięć RAM 1 GB
Procesor Apple A6 (Swift) Częstotliwość procesora 1 GHz
Rozdzielczość ekranu 640 x 1136 Rodzaj akumulatora Li-Poly
Pojemność akumulatora 1400 mAh Czytnik kart pamięci Nie

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera 1,2 Mpx

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS + GLONASS
LTE 850, 1800, 2100 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100

Parametry fizyczne

Wymiary 123,8 x 58,6 x 7,6 mm Waga 112 g