Google+ rośnie w siłę. Choć wolniej niż się wydawało

Codziennie ponad pół miliona nowych użytkowników.

Zaledwie pięć dni temu donosiliśmy, iż według Global Web Index, liczba osób korzystających z Google+ mogła już wzrosnąć do mniej więcej 150 milionów. Cuda jednak dzieją się w krainie zwanej Internetem. Dziś, według Paula Allena zajmującego się śledzeniem statystyk tego serwisu społeczenościowego, liczba ta zmalała do zaledwie 62 milionów. Zmalała też ilość osób dołączających każdego dnia do usługi. Choć jeszcze niedawno miało ich być prawie dwa miliony, to dziś mówi się o "zaledwie" 625 tysiącach.

Oficjalnie, żadnych nowych doniesień na temat liczby użytkowników nie ma. Allen i jego zespół opierają swoje badania na monitorowaniu setek nazwisk osób korzystających z Google+. Jego zdaniem statystki prezentują się właśnie tak. Co ciekawe, już w lutym przyszłego roku serwis społecznościowy ma mieć sto milionów użytkowników, a w sierpniu przyszłego roku 200 milionów. Prognozy te powstały w oparciu o "przyspieszający przyrost" liczby osób korzystających z serwisu.

Informacje te brzmią bardzo dobrze dla serwisu. W tym przypadku wolimy jednak poczekać na dane dostarczone przez amerykańskiego giganta. Gdy zostaną opublikowane, dowiemy się w jak dobrej formie jest Google+.