Masz Chrome? Możesz pograć w gry z automatów

Google kontynuuje przerabianie swojej przeglądarki na system operacyjny i dodawanie aplikacji na niej działających. Pojawiła się już obsługa padów i możliwość grania np. w Bastion - teraz możemy w Chrome uruchomić emulator MAME.
Zagraj w gry z automatów na Chrome Teraz możemy w przeglądarce Google'a uruchomić emulator MAME Multiple Arcade Machine Emulator pozwala na uruchomienie rozmaitych klasyków znanych z automatów. Oczywiście, by skorzystać z plików ROM (obraz zawartości nośnika z grą) wypadałoby mieć oryginalną kopię gry, ale jest kilka z nich, w które można grać legalnie. Jedną z takich gier jest Robby Roto, który można pobrać z Chrome Web Store i uruchomić w przeglądarce. Trzeba ściągnąć ok. 30 MB danych. Monety wrzuca się klawiszem "5", a "1" włącza tryb dla jednego gracza. Steruje się kursorami.

Multiple Arcade Machine Emulator pozwala na uruchomienie rozmaitych klasyków znanych z automatów. Oczywiście, by skorzystać z plików ROM (obraz zawartości nośnika z grą) wypadałoby mieć oryginalna kopię gry, ale jest kilka z nich, w które można grać legalnie. Jedną z takich gier jest Robby Roto, który można pobrać z Chrome Web Store i uruchomić w przeglądarce. Trzeba pobrać ok. 30 MB danych.

Robby Roto

Monety wrzuca się klawiszem "5", a "1" włącza tryb dla jednego gracza. Steruje się kursorami.

Pod grą znajdziecie link (działający tylko w Chrome) do samego emulatora, który pozwoli uruchomić każdy inny plik ROM oraz link do zapasu legalnych gier. Miłego wspominania i odkrywania nowych gier.

[Gizmodo]

Więcej o: