Darmowy internet w autobusach? Tychy już mają

Po ulicach Tychów jeżdżą już dwa pierwsze autobusy z darmowym dostępem do bezprzewodowego internetu. Miasto zakupiło w sumie 31 takich pojazdów.

Oprócz autobusów z darmowym WiFi w Tychach mają znaleźć się także tzw. infokioski, dzięki którym internet ma być dostępny także na przystankach. Infokioski mają pojawić się jednak dopiero pod koniec przyszłego roku.

Jak podajePrzedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, koszt zapewnienia stałego dostępu do Sieci we wszystkich 31 pojazdach wynosi 1300 zł. miesięcznie. Można się więc spodziewać, że w przyszłości zakupione zostaną kolejne takie autobusy.

Jaki był motyw dla takiej inwestycji? Prosty - Tychy chcą, aby komunikacją miejską poruszali się młodzi ludzie.

Wypada przyklasnąć inicjatywie. I czekać, aż autobusy z WiFi pojawią się w kolejnych miastach Polski.

[Aktualizacja]

Jak słusznie zwracacie nam uwagę w komentarzach, z darmowego WiFi można korzystać także w komunikacji miejskiej w Lubinie.

Czy chciałbyś, by w twoim mieście wprowadzono autobusy z darmowym WiFi?
Więcej o:
Komentarze (6)
Darmowy internet w autobusach? Tychy już mają
Zaloguj się
 • tcwtcw

  0

  Pierwszy w Polsce z WIFI w autobusach i tak byl Swarzędz k.Poznania ;)) i odpowiadając na pytanie z komentarzy - tak, jadąc koło autobusu mozna skorzystac z jego wifi ;)) ale zasięg jest malutki, wlasciwie tylko stojąc bezpośrednio przy autobusie na światłach można zdążyć coś "dziabnąć".

 • remo29

  0

  Ciekawe, czy jadąc za autobusem da się załapać na WiFi ;)
  --
  parada karzełków

 • zn3

  0

  W tym roku Tychy kupują oprócz 30 autobusów też 15 nowych trolejbusów ciekawe czy też w trolejbusach będzie darmowy internet :)

 • Gość: dfsdf

  0

  Szybki ten net z trolejbusa?

 • maribot

  0

  Ale w Lublinie jest już ponad 20 trolejbusów z darmowym dostępem do wifi - fajnie by było gdybyście o tym wspomnieli w tekście :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX