Słuchawki, które nie zniszczą słuchu twojego dziecka

Kupiłeś dziecku iSprzęt, ale teraz boisz się, że będzie za głośno słuchać muzyki i zniszczy sobie słuch? Firma Etymotic ma na to gotowe rozwiązanie.

To dedykowane sprzętom Apple'a słuchawki Ety-Kids3. Nie tylko skutecznie odcinają od otoczenia, dzięki czemu nie można narzekać na słabą jakość dźwięku zagłuszanego rozmaitymi szumami, ale mają także wbudowany maksymalny limit głośności. Rodzice mogą spać spokojnie, ich dzieci nie ogłuchną po miesiącu.

No dobrze, ale jeśli słuchawki są dokanałowe i odcinają od otoczenia, to co z niebezpieczeństwami, które czyhają na ulicy? Spokojnie: Ety-Kids3 mają także specjalną aplikację na iOS - AWARENESS! - która przepuszcza głośniejsze dźwięki "ze świata", czytaj: na przykład klakson samochodu. Rodzice nadal mogą spać spokojnie.

Ety-Kids3 ze szczegółami prezentowane będą na najbliższych targach CES. W USA w sprzedaży pojawią się 30 stycznia, a kosztować będą około 80 dolarów. Na razie brak informacji o ich dostępności w Polsce.

[za engadget]

Więcej o:
Komentarze (7)
Słuchawki, które nie zniszczą słuchu twojego dziecka
Zaloguj się
 • Gość: głuszec

  0

  NIe ma takich słuchawek

 • mleczar

  0

  W całej UE jest przepis dotyczący maksymalnej głośności z jaką mogą grać sprzęty przenośne... Artykuł o kant dupy potłuc.

 • bizon01-02

  0

  zwykły chwyt marketingowy i tyle

 • p406_737u

  Oceniono 1 raz -1

  Francuskie przepisy odgórnie narzucają limit poziomu dźwięku w słuchawkach. I tak już od lat 90. chyba. Żadna nowość.

 • kotek.filemon

  Oceniono 1 raz -1

  Funkcję ustalenia limitu głośności miał mój pierwszy g*wniany odtwarzacz Creative, kupiony lata temu za cenę, której już niestety nie pamiętam, ale zapewne bliską tych 80 dolarów. Razem z słuchawkami...

 • grpeter

  Oceniono 1 raz -1

  "mają także wbudowany maksymalny limit głośności".
  Droga redakcjo, piszecie o "iSprzęcie" a nie wiecie, że każdy iPod ma funkcję ustawienia limitu głośności, właśnie po to, żeby pociechy za głośno nie słuchały?

 • okonio3

  Oceniono 2 razy -2

  "Nie tylko skutecznie odcinają od otoczenia"
  Innymi słowy ułatwiają wpadnięcie pod samochód. Genialne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX