W ostatnim tygodniu grudnia pobrano ponad miliard aplikacji!

A w tym roku ma być jeszcze lepiej.
Miliard aplikacji w tydzień! W okresie świątecznym pobrano ponad miliard aplikacji! Firma analityczna Flurry obliczyła, że w ostatnim tygodniu grudnia użytkownicy smartfonów pobrali 1,2 miliarda aplikacji. Zdaniem jej pracowników, wynik ten udało się osiągnąć dzięki wielu atrakcyjnym promocjom i dużej ilości aktywowanych smartfonów, które trafiały w ręce ludzi jako prezenty. Najwięcej aplikacji pobrano oczywiście w Stanach Zjednoczonych - aż 509 milionów! Na drugim miejscu znalazły się Chiny (99 milionów), a na trzecim Wielka Brytania (81 milionów). Kolejne miejsce należały do Kanady (41 milionów), Niemiec (40 milionów) i Francji (40 milionów). Firma twierdzi również, że w ostatnim tygodniu grudnia aktywowano prawie siedem milionów nowych smartfonów działających pod kontrolą Androida i iOS. Google ujawnił, iż w świąteczny weekend rzeczywiście "przybyło" aż 3,7 mln urządzeń androidowych. Apple nie ujawnił swoich wyników sprzedaży. Flurry z optymizmem patrzy w przyszłość. Pracownicy firmy twierdzą, że w tym roku taki wynik - miliard pobranych aplikacji w tydzień - uda się osiągnąć przynajmniej kilka razy. Czytając takie wiadomości, producenci sprzętu i twórcy aplikacji na pewno zacierają ręce ze szczęścia.

Firma analityczna Flurry obliczyła, że w okresie świątecznym (ostatnim tygodniu grudnia) użytkownicy smartfonów pobrali 1,2 miliarda aplikacji. Zdaniem jej pracowników, wynik ten udało się osiągnąć dzięki wielu atrakcyjnym promocjom i dużej ilości aktywowanych smartfonów, które trafiały w ręce ludzi jako prezenty.

Najwięcej aplikacji pobrano oczywiście w Stanach Zjednoczonych - 509 milionów! Na drugim miejscu znalazły się Chiny (99 milionów), a na trzecim Zjednoczone Królestwo (81 milionów). Kolejne miejsce należały do Kanady (41 milionów), Niemiec (40 milionów) i Francji (40 milionów).

W ostatnim tygodniu grudnia pobrano ponad miliard aplikacji!

Firma twierdzi również, że w okresie świątecznym aktywowano prawie siedem milionów nowych smartfonów działających pod kontrolą Androida i iOS. Google ujawnił, iż w świąteczny weekend rzeczywiście "przybyło" aż 3,7 mln urządzeń androidowych. Apple nie ujawnił swoich wyników sprzedaży.

Flurry z optymizmem patrzy w przyszłość. Pracownicy firmy twierdzą, że w tym roku taki wynik - miliard pobranych aplikacji w tydzień - uda się osiągnąć przynajmniej kilka razy. Czytając takie wiadomości, producenci sprzętu i twórcy aplikacji na pewno zacierają ręce ze szczęścia.

[za: Flurry Blog]

Więcej o: