Są kolejne zwiastuny wejścia Amazona do Polski

Serwis Okazje.info, zajmujący się porównywaniem cen różnych produktów, poinformował właśnie, że do oferty dołączone zostały teraz także produkty pochodzące z brytyjskiego Amazona.

To dobra wiadomość, ale ważniejsze jest to, co z niej wynika.

Już kilka razy pisaliśmy o tym, że Amazon szykuje się do wejścia do Polski. Niektóre głosy twierdzą nawet, że może to zdarzyć się już za dwa miesiące.

Już niedługo z tą potęgą będą musiały zmierzyć się polskie księgarnie i wydawnictwa. - Amazon.com ma wejść do Polski w marcu 2012 r. Podali to na targach książki we Frankfurcie - mówi Rick Hillier, dawniej związany z brytyjską siecią księgarni Blackwell, a dziś doradca na rynku księgarskim.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także od pragnącego zachować anonimowość pracownika Empiku, że Amazon z pewnością pojawi się na polskim rynku w ciągu najbliższego roku. Powiedział nam on, że prowadzone są już rozmowy z polskimi wydawcami, a dostawy do Polski wysyłane mają być z Niemiec.

Jeśli dodać dwa do dwóch - dotychczasowe plotki z nową informacją o ofercie Okazje.info uwzględniającej produkty Amazonu - to na wszystkie doniesienia można patrzyć z jeszcze większym prawdopodobieństwem.

Zapytaliśmy przedstawicieli Okazje.info, czy ogłoszoną właśnie informację należy traktować jako przesłankę ku szybkiemu wejściu Amazona do Polski. Jak można się było spodziewać - otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia. Nie otrzymaliśmy jednak też oficjalnego zaprzeczenia.