Zapowiadany tablet Google ma walczyć z Kindle Fire

7-calowe urządzenie będzie gotowe już w kwietniu?
Tablet od Google już w kwietniu? Jeśli wierzyć plotkom, ma to być 7-calowe urządzenie z Androidem na pokładzie. Wg serwisu DigiTimes Google na kwiecień przygotowuje 7-calowy tablet o nazwie Nexus, który ma stanowić konkurencję dla Kindle Fire. Serwis DigiTimes, powołując się na źródła zbliżone do dostawców firmy Google, twierdzi, że amerykańska firma szykuje urządzenie nazwane tabletem Nexus. Oczywiście jak na plotkę przystało, o urządzenie mówi ona jedynie ogólnikowo. Podobno ma to być 7-calowy tablet działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich, którego cena będzie niższa niż 199 dolarów. Dzięki temu ma on odebrać klientów firmie Amazon i rywalizować z jej Kindle Fire. Ile prawdy jest w tych plotkach? Tego na razie nie wie w zasadzie nikt. Jeśli jednak premiera urządzenia ma się odbyć w okolicach kwietnia, to już wkrótce powinniśmy usłyszeć więcej na jego temat. Póki co przedstawiciele odmawiają udzielenia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Serwis DigiTimes, powołując się na źródła zbliżone do dostawców firmy Google twierdzi, że amerykańska firma szykuje urządzenie nazwane tabletem Nexus. Oczywiście jak na plotkę przystało, o urządzenie mówi ona jedynie ogólnikowo. Podobno ma to być 7-calowy tablet działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich, którego cena będzie niższa niż 199 dolarów. Dzięki temu ma on odebrać klientów firmie Amazon i rywalizować z jej Kindle Fire.

Ile prawdy jest w tych plotkach? Tego nie wie w zasadzie nikt. Jeśli jednak premiera urządzenia ma się odbyć w okolicach kwietnia, to już wkrótce powinniśmy usłyszeć więcej na jego temat. Póki co przedstawiciele odmawiają udzielenia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

[za: DigiTimes]

Zdjęcie ASUS Google Nexus 7 32 GB
ASUS Google Nexus 7 32 GB
  • System operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB
0 opinii

Parametry techniczne

Procesor nVidia Tegra 3 Częstotliwość procesora 1,2 GHz
Pamięć RAM 1 GB Pamięć wewnętrzna 32 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1280 x 800
Przekątna ekranu 7 cali Aparat Brak
Kamera przednia 1,2 Mpx Wyjście telewizyjne Nie
USB microUSB System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
Bluetooth 3.0 Moduł GPS Tak

Parametry fizyczne

Waga 0,34 kg Wymiary 198,5 x 120 x 10,45 mm