Windows 8 odświeży system w... 8 minut

Steven Sinofsky, odpowiedzialny za rozwój Windowsa, poinformował o nowych szczegółach dotyczących dwóch funkcji, które pojawią się w nadchodzącej wersji okienek. Odświeżenie naszego PC będzie znacznie łatwiejsze.

Prawie każdy użytkownik Windowsa zauważył po pewnym czasie, że jego maszyna zwolniła i nie zachowuje się już tak, jak tuż po zakupie. Producent systemu zrzuci pewnie winę za ten stan rzeczy na nieodpowiednie użytkowanie komputera, ale my wiemy swoje: tak to już jest z Windowsem.

Dwie nowe funkcje w nadchodzącym Windowsie 8 - Reset PC i Refresh PC - pomogą rozwiązać te problemy.

Pierwsza usunie wszystkie dane, programy i ustawienia z naszego komputera i zainstaluje świeżą kopię systemu. Druga przeinstaluję Windowsa pozostawiając dane, programy i ważne ustawienia. Proste jak kliknąć.

Odświeżenie ma zająć tylko 8 minut. Wystarczy kilka ruchów myszką i będzie można zapomnieć o wszystkich występkach, jakie popełniliśmy przeciwko utrzymaniu naszego systemu w dobrym stanie.

Choć z pewnością znajdą się sceptycy, które tak łatwe rozwiązanie problemów z komputerem uznają za informatyczną herezję.

 

[ za theverge.com ]

Więcej o: