Wytwórnie muzyczne grożą Groovesharkowi

Popularnym na cały świecie darmowy portal służący do odtwarzania muzyki może stanąć na skraju przepaści.

Na Grooveshark zezłościły się wszystkie cztery czołowe koncerny należące do tzw. wielkiej czwórki - EMI Music Publishing, Sony Music Entertainment, Warner Music Group oraz Universal Music.

Najpierw, w listopadzie 2011 roku, proces sądowy wytoczyło stronie Universal, zarzucając jej pracownikom zamieszczenie ponad 100 tysięcy pirackich utworów. Następnie, w drugiej połowie grudnia, pozew złożyły Sony i Warner, wskazując na naruszenie praw autorskich. Komplet dopełnił się w czwartek, gdy Grooveshark zostało oskarżone przez EMI. Powód? Naruszenie przez portal umowy licencyjnej zawartej w 2009 roku - wytwórnia twierdzi, że witryna nie płaciła jej tantiem i nie przedstawiała wyciągów ze swojego konta bankowego.

Grooveshark znalazł się zatem, posługując się eufemizmem, w niezbyt przyjemnej sytuacji. Czy zdoła z niej wyjść? Miejmy nadzieję, że tak - byłoby szkoda, gdyby cieszący się tak dobrą opinią portal musiał zostać zamknięty.

[Źródło: CNET]

Więcej o:
Komentarze (3)
Wytwórnie muzyczne grożą Groovesharkowi
Zaloguj się
 • hansfakir

  Oceniono 1 raz 1

  Powstało już tak dużo dobrej muzyki, że Tworzenie nowej nie jest już nikomu do szczęścia potrzebne.

 • ktosmadrzejszy

  0

  Najlepsza metoda - przestac kupowac jakakolwiek muzyke. Wowczas problem rozwiaze sie sam - nie kupilem plyty (oprocz muzyki powaznej) od pieciu lat.

 • szalonymag

  Oceniono 2 razy 0

  a co to jest ten Groveshark......
  nigdy nie słyszałem....o takim cudzie...
  a tak naprawdę to ta cala popowo-śmieciowa scena muzyczna powinna nam płacić za słuchanie tego swojego gówna...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX