Nokia nabywa kolejny system operacyjny

To już trzecia platforma, która znajdzie się w produktach fińskiej firmy - obok Windows Phone i należącego do niej Symbiana.

Symbian (czy raczej Nokia Belle) umieszczany jest aktualnie w urządzeniach z niższej półki i tych przeznaczonych na rynki wschodzące, Windows Phone znaleźć można natomiast w zaawansowanych technologicznie smartfonach Nokii.

Nowy OS pochodzi od norweskiej firmy Smarterphone, którą Nokia zakupiła w listopadzie 2011 roku. System trafiać będzie prawdopodobnie do podobnych urządzeń, co Symbian - do tańszych telefonów komórkowych - zbliżając ich funkcje do tych znanych ze smartfonów. Wygląda więc na to, że fiński gigant planuje w najbliższym czasie ofensywę na rynku tzw. feature phones - i biorąc pod uwagę ostatnie wyniki finansowe korporacji, trudno się temu dziwić.

[Źródło: CNET]

Więcej o:
Komentarze (5)
Nokia nabywa kolejny system operacyjny
Zaloguj się
 • yurekyurek

  Oceniono 2 razy 2

  Telefony z symbianem to niższa półka? To, że symbian nie wymaga tyle żarcia co android, nie znaczy, że telefony są z niższej półki. Niech redaktorek sobie np. kupi Nokię N8 - tę z niższej półki o ile go stać...

 • krzywarp

  Oceniono 1 raz 1

  Hmmm, E7, N8, czy E6 to niższa półka? Gratuluję redaktorom :).

 • rokibob

  Oceniono 1 raz 1

  finowie jednak są niedoścignieni
  www.insurance-compare.mobi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX