Switch i Switch Up - zegarki GPS specjalnie dla sportowców od Magellana

Biegacze, kolarze, pływacy i przedstawiciele innych dyscyplin wytrzymałościowych - to przede wszystkim o Was mowa.

Oba urządzenia zaliczają się do nowej linii fitness firmy. W Switch znajdziemy dziewięć spersonalizowanych profili sportowych, 1,26-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, baterię starczającą na 8 godzin oraz stosunkowo dokładny odbiornik GPS. Switch Up to dodatkowo wysokościomierz barometryczny, termometr do mierzenia temperatury na zewnątrz, alarmy wibracyjne, a także specjalny zestaw montujący dla triathlonistów i kolarzy. Oba zegarki są wodoodporne do głębokości 50 m i korzystają z bezprzewodowej technologii ANT+.

Premiera urządzeń odbędzie się wiosną bieżącego roku. Switch kosztować ma 250, natomiast Switch Up - 300 dolarów. Za obie wersje przyjdzie zapłacić nam o 50 dolarów więcej, jeśli zdecydujemy się na opcjonalny czujnik pracy serca. 1 000 złotych za zegarek sportowy to niemało, ale przy tak dużej liczbie funkcji wydaje się być to propozycja warta rozwagi. Przede wszystkim dla profesjonalnych sportowców.

[Źródło: Engadget]

Więcej o:
Komentarze (2)
Switch i Switch Up - zegarki GPS specjalnie dla sportowców od Magellana
Zaloguj się
 • aleapj

  0

  Warto było zajrzeć na stronę producenta i wyciągnąć dodatkowe informacje.

  Ważne jest zasilanie. 8 godzin to niewiele. Producent oferuje dodatkowe zasilanie (a sama bateria jest ładowana poprzez USB):
  "Add 16 more hours to the 8 hour battery life on Switch with an external battery pack that can be swapped in and out while recording an activity."

  Zegarek waży 69 gramów (jak na wbudowany GPS to mało).

  Nie wiadomo, jak zachowa się sprzęt w naszej strefie klimatycznej. Specyfikacja wskazuje na poprawne działanie w temperaturze od -10 do 60 stopni.

  Pan Adrian Palma mógłby też zgłębić temat standardu zapisu danych i ich eksportu, odnosząc się np. do Garmina czy Polara.
  Wówczas byłaby z tego prawdziwa wiadomość. A tak - jest tylko okrojone tłumaczenie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX