Ten telefon działa przez 15 lat (na jednej baterii)

Twój nowy smartfon padnie z zazdrości.

Marzenia czytelników Technologii spełniły się. Niestety nie w takiej formie jakiej zapewne oczekiwali. W naszej sondzie wymieniacie baterie w smartfonach "trzymające" dłużej niż 24 godziny jako największy obiekt pożądania w 2012 roku. Wasze marzenia spełniła firma Xpal Power. Przynajmniej częściowo.

Zaprezentowała ona telefon SpareOne, który na jednym popularnym paluszku (baterii AA fabrycznie dołączanej do urządzenia) działać ma przez piętnaście lat! Na dodatek sam gadżet jest bardzo tani. W Stanach Zjednoczonych, gdzie pojawi się w pierwszym kwartale tego roku, zapłacimy za niego zaledwie 49,99 dolarów.

Oczywiście SpareOne to nie smartfon z tysiącem aplikacji, Internetem i wielkim wyświetlaczem. To urządzenie, które ma być wykorzystywane w trakcie kryzysowych sytuacji (wypadku, zagubienia się). Nadaje się do tego idealnie, gdyż oprócz numeru dzwoniącego przekazuje także dane na temat jego położenia.

Takie oryginalne pomysły lubimy.

Więcej informacji na temat SpareOne znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej producenta.

Więcej o:
Komentarze (24)
Ten telefon działa przez 15 lat (na jednej baterii)
Zaloguj się
 • Gość: har

  Oceniono 11 razy 9

  Nie "działa" ale trzyma prąd w baterii. jak zwykle robicie ludziom papkę z mózgu byle tytuł był krzykliwy i treść!!!

 • tomspeed

  Oceniono 1 raz 1

  Zapomnieli tu dodać, że działa 15 lat nieaktywny, a podczas rozmów tylko 10h...

 • snurfik

  Oceniono 1 raz 1

  24 godziny pożądane? Wyłącz telefon kiedy idziesz spać, albo przestaw go w tryb samolot.

  Marzenia się spelniają...

 • e-p-g

  0

  Dokładnie. Ten telefon jest wyłączony z sieci a włącza się do niej gdy potrzebujemy zadzwonić na telefony alarmowe. To tak jakby ten telefon cały czas był wyłączony.

 • anika1983

  0

  mój smartfon nie zdąży paść z zazdrości, szybciej bateria mu się wyczerpie ;)

 • artus

  0

  Co za bzdety! Telefon nie trzyma tyle w czasie czuwania, ale bateria którą dają nie rozpada się w ciągu 15 lat. Każdy telefon będzie działał nawet po 20 latach jeżeli się do niego włoży sprawną baterię.

 • Gość: normales

  0

  za 15 lat nie będzie sieci, do których mógł by się zalogować... jak obecnie 15-letni centertel

 • Gość: Arab79

  0

  Nie telefon ale bateria w nim. Istotna roznica. Wlaczony musi logowac sie do sieci co najmniej raz na 3 godziny. Po 14 dniach by sie rozladowal. Widzialem kiedys baterie litowe do kultowej nokii 5110. Byly jednorazowe i kosztowaly majatek (ok 350zl.) Zaleta bylo wlasnie przydatnosc do uzycia przez 10 lat i czas dzialania od wlozenia do telefonu ktory wynosil 30 dni!!! To bylo 5 lat temu. Nic nowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX