CES 2012: Samsung odświeża ultrabooki Series 9

Chudsze, lżejsze i z jaśniejszymi ekranami. Premiera już za miesiąc.

Nie możemy ukrywać, że bardzo podobała nam się pierwsza generacja ultrabooków Samsunga Series 9. Na tegorocznych targach CES, producent zapowiedział drugą generację tychże. Komputery będą dostępne w dwóch wersjach, 15-calowej i 13-calowej. Maszyny te zostały wyposażone w procesory Intel Core i3 lub i5, maksymalnie 8GB pamięci RAM oraz dyski SSD o pojemności 128 lub 256GB. Oczywiście całość zamknięto w eleganckiej, aluminiowej obudowie.

Samsung chwali się także tym, że w nowych ultrabookach znajdziemy wyświetlacze HD+ SuperBright Plus+ (rozdzielczość 1600x900), które pokryto powłoką przeciwodblaskową. Mają one być o 180% jaśniejsze od swoich poprzedników i mają oferować szerokie kąty widzenia (160 stopni). W komputerach tych podświetlenie ekranu i klawiatury automatycznie dostosowuje się do natężenia światła pomieszczenia, w którym jesteśmy. Odświeżone ultrabooki po naładowaniu baterii mają działać do 10 godzin.

Urządzenia udało się także odchudzić o prawie 1,5 cm, a jednocześnie zmniejszyć ich wagę do 1,5 kilograma. Druga generacja ultrabooków Series 9 trafi do sklepów w USA już w lutym tego roku. Model 13-calowy wyceniono na 1399 dolarów. Za 15-calowe urządzenie zapłacimy natomiast 1499 dolarów.

Druga generacja ultrabooków Samsung Series 9