CES 2012: Zabawy Intela z formułą ultrabooków część druga, czyli laptop z okienkiem

Widzieliśmy już ultrabooka w wersji rozsuwanej, czas na taką z okienkiem. Nikiski to właśnie taki model prototypowy, który umożliwia używanie laptopa nawet kiedy klapa jest zamknięta.
CES 2012: Ultrabook z okienkiem Nikiski umożliwia używanie laptopa nawet kiedy klapa jest zamknięta Widzieliśmy już ultrabooka w wersji rozsuwanej, czas na taką z okienkiem. Nikiski to właśnie taki model prototypowy, który umożliwia używanie laptopa nawet kiedy klapa jest zamknięta. Spód laptopa wyposażony jest w przezroczysty panel, który w normalnych warunkach służy za gładzik, natomiast po złożeniu komputera staje się dotykowym "wyświetlaczem", pokazującym podstawowe informacje. Wśród nich, na przykład, wiadomości e-mail, wydarzenia zapisane w kalendarzu, ale także strony internetowe. Kiedy klapa pójdzie do góry, na wyświetlaczu pokazuje się dokładnie to samo co widzieliśmy przez szybkę, tyle, że dostosowane do wymiarów ekranu. Chyba można w tym przypadku mówić o jakiejś formie "minitableta". Ekspert z Intela twierdzi jednak, że to po prostu forma wygodnego interfejsu, dzięki któremu użytkownik nie musi otwierać laptopa i próbować utrzymać go na wyciągniętej ręce, kiedy nie ma blatu, na którym można by go postawić. Za sprawą okienka można po prostu chwycić za obudowę i szybko dostać się do pożądanych danych. Co ciekawe, całość pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 7. Mimo iż sam Microsoft zasugerował, że tableto-podobne rozwiązania najlepiej będą działały dopiero na Windows 8. Niestety, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Nikiski, albo inne urządzenie wykorzystujące ten pomysł trafi do sprzedaży, ani ile miałoby kosztować.

Spód laptopa wyposażony jest w przezroczysty panel, który w normalnych warunkach służy za gładzik, natomiast po złożeniu komputera staje się dotykowym "wyświetlaczem", pokazującym podstawowe informacje. Wśród nich, na przykład, wiadomości e-mail, wydarzenia zapisane w kalendarzu, ale także strony internetowe.Kiedy klapa pójdzie do góry, na wyświetlaczu pokazuje się dokładnie to samo co widzieliśmy przez szybkę, tyle, że dostosowane do wymiarów ekranu.

Chyba można w tym przypadku mówić o jakiejś formie "minitableta". Ekspert z Intela twierdzi jednak, że to po prostu forma wygodnego interfejsu, dzięki któremu użytkownik nie musi otwierać laptopa i próbować utrzymać go na wyciągniętej ręce, kiedy nie ma blatu, na którym można by go postawić. Za sprawą okienka można po prostu chwycić za obudowę i szybko dostać się do pożądanych danych.

Co ciekawe, całość pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 7. Mimo iż sam Microsoft zasugerował, że tableto-podobne rozwiązania najlepiej będą działały dopiero na Windows 8.

Niestety, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Nikiski, albo inne urządzenie wykorzystujące ten pomysł trafi do sprzedaży, ani ile miałoby kosztować.

Więcej o:
Komentarze (12)
CES 2012: Zabawy Intela z formułą ultrabooków część druga, czyli laptop z okienkiem
Zaloguj się
 • milosniktrojki

  Oceniono 1 raz 1

  No to niech jeszcze intel popracuje nad ultrabookiem z pompką na Freda. Wtedy to będzie hicior.

 • norbertrabarbar

  0

  Co to jest? Żart?

  Pół tabletu, które trzeba rozłożyć żeby był cały tablet ale wtedy zamiast ekranu dotykowego jest klawiatura...

  To jak samochód, który można używać kiedy usiąść na dachu, ale trzeba wtedy pedałować, a jak się już wejdzie do środka to można jechać normalnie ale wtedy ma się rower na dachu i głupio to wygląda. Zaletą takiego rozwiązania jest jednak to, że można zmieniać sterowanie tym samochodem bez zmiany kierunku jazdy...

 • kaziuniek-is-one

  0

  A "gładzik" to wyposażenie - namiastka seksu?

 • zartiepl

  0

  Dlaczego gazeta nic nie napisała o blamażu Intela z grą F1 2011 rzekomo uruchomioną na układach nowej generacji Ivy Bridge ???? Widzom pokazano film z gry, a prowadzący prezentację udawał, że to on gra. I o tym, jak z Intela zakpiło AMD, pokazując tę samą grę działającą płynnie na własnej architekturze i o tym, jak po otwarciu komputera AMD okazało się, że w środku jest schowany laptop, w tym samym czasie jeszcze odtwarzający film w wysokiej rozdzielczości :-DDDD

 • Gość: ja.

  0

  Czy w tym dziale nie istnieje korekta? przed chwilą czytałem, że coś ze smarkfona, teraz, że coś z tableta, a to wszystko jest z d.u.p.a.

 • dorjacp

  Oceniono 1 raz -1

  minitablet - samiec, minitableta - samica.
  Jak masz parkę, to możesz zacząć hodowlę i sprzedawać młode na Allegro

 • Gość: Xole

  Oceniono 1 raz -1

  Nie czytaj podpisu pod zdjęciem - krytykuj jakość. <ok>

 • mariohudds

  Oceniono 1 raz -1

  Gratuluję jakości zdjęć o wy, profesjonaliści!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX