CES 2012: Ten laptop ćwiczy jogę

Nietypowe rozwiązania przyciągają wzrok.

Oto kolejna ciekawostka zaprezentowana na tegorocznych targach CES. Lenovo YOGA to laptop, w którym wykorzystywane są specjalne - oczywiście opatentowane - zawiasy, które pozwalają obrócić wyświetlacz urządzenia na drugą stronę (przekręca się o 360 stopni).

Po co? Producent twierdzi, że takie rozwiązanie spodoba się osobom ceniącym sobie wszechstronność. YOGA może być wykorzystywany jako klasyczny laptop, tablet oraz stojący wyświetlacz.

Urządzenie posiada 13,3-calowy wyświetlacz dotykowy wykorzystujący technologię multitouch (rozdzielczość 1600x900). YOGA sprzedawany będzie z procesorami Intel Core, maksymalnie 8GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o maksymalnej pojemności 256GB. Naładowana do pełna bateria powinna działać do ośmiu godzin, a samo urządzenie ma 16,9mm grubości i waży 1,47 kg.

Warto także wspomnieć o tym, iż jego obudowę - ze względu na nietypowe możliwości komputera - pokryto specjalną, przypominającą gumę powłoką. Miejsca, w których spoczywają dłonie użytkownika wykończono natomiast skórą.

YOGA zostanie wyposażony w system operacyjny Windows 8 i powinien trafić do sklepów w drugiej połowie tego roku. Jego sugerowana cena detaliczna to 1199 dolarów.

Lenovo YOGA

Więcej o:
Komentarze (12)
CES 2012: Ten laptop ćwiczy jogę
Zaloguj się
 • wielkigatsby33

  0

  O co chodzi???!!! Nie jestem jakimś wielkim znawcą nowinek technicznych, ale z 6 lat temu odwiedził mnie kolega z laptopem bodajże Toshiba. Ekran tamtego laptopa był dotykowy i można go było okręcać o 360 stopni, czy składać tak, że ekran był na wierzchu.
  No to się pytam, co to za nowość ten YOGA laptop?

 • Gość: Bubu

  0

  Yoga ? To taki miś.

 • roar

  0

  Nie za bardzo rozumiem, co w tym nietypowego.

 • sztukaszkla

  0

  no w końcu ktoś wpadł na mój pomysł :)

 • nie_bekam

  0

  "to laptop, w którym wykorzystywane są specjalne - oczywiście opatentowane - zawiasy, które pozwalają obrócić wyświetlacz urządzenia na drugą stronę (przekręca się o 360 stopni).
  Coś tu nie tak... o 360 stopni tzn. znajduje sie w tym samym miejscu. Chyba powinno być o 180 stopni....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX