CES 2012: Co Sony szykuje na przyszłość?

Lubimy takie oryginalne pomysły, wizje, japońskiej firmy. Naprawdę lubimy.

W zasadzie na każdych targach, na które jeździmy, Sony zaskakuje nas oryginalnymi pomysłami i śmiałymi wizjami. Na stoiskach firmy zazwyczaj wystawiane są nie tylko te produkty, które lada chwila trafią do sklepów. Znaleźć na nich można także przyszłościowe projekty, gadżety będące w zasadzie tylko i wyłącznie zabawą formą, czy wizje projektantów, które zapewne nigdy nie zostaną zrealizowane.

Nie inaczej jest na tegorocznych targach CES, gdzie japońska korporacja pokazuje urządzenie nazwane Sony Hybrid. To coś w rodzaju netbooka połączonego z tabletem, a zarazem przyszłościowa wizja komputera Vaio.

Sony Hybrid

Oprócz niej, firma pokazała także Sony Slate. W tym przypadku nazwa może nie jest ekscytująca, ale sam projekt już tak. Choć jest to tablet, to jego projektanci odrzucili myśl mówiącą, iż wyświetlacz i klawiatura tego urządzenia muszą być upchnięte razem w obudowie. W przypadku Slate'a wyświetlacz możemy przemieszczać - ustawić w wybranym miejscu - i korzystać z wygodnej, kompaktowej klawiaturki.

Sony Slate

Urządzenia możecie obejrzeć na zdjęciach prosto z targów CES. My, korzystając z okazji zachęcamy wszystkich producentów do takich "zabaw" i kibicujemy Sony, by nie rezygnowało z pokazywania takich gadżetów. Nawet jeśli nigdy nie wejdą do produkcji.