CES 2012: Sprytny zegarek SmartWatch od Sony(Ericssona)

IPod Nano na stoisku Sony? Takie było przynajmniej pierwsze wrażenie na widok SmartWatcha - akcesorium do telefonów Xperia z Androidem (2.1+).
Sprytny zegarek od Sony Zegarek SmartWatch daje dostęp do najważniejszych funkcji telefonu. iPod Nano na stoisku Sony? Takie było przynajmniej pierwsze wrażenie na widok SmartWatcha - akcesorium do telefonów Xperia z Androidem (2.1+). Jak sugeruje nazwa SmartWatch, to "inteligentny" zegarek, który ma dawać dostęp do najważniejszych funkcji telefonu bez konieczności jego wyjmowania z torebki czy kieszeni. Gadżet wyposażono w dotykowy, 1,3 calowy, OLEDowy wyświetlacz i łącze Bluetooth, za pomocą którego porozumiewa się z telefonem. Na ekranie SmartWatcha możemy odczytać przychodzące smsy, e-maile oraz powiadomienia z kalendarza, a także sprawdzić, co się dzieje Facebooku czy Twitterze. Za pomocą zegarka można też przyjmować lub odrzucać przychodzące połączenia oraz wysyłać predefiniowane wiadomości sms. Oczywiście, na wyświetlaczu może być też prezentowana godzina... w końcu to zegarek. Najsłabszą stroną SmartWatch jest stosunkowo krótki czas pracy na baterii. Zakładając tak zwane "standardowe użytkowanie" zegarka powinien on wytrzymywać bez ładowania od 3 do 4 dni. Jeśli jednak prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, intensywnie korzystając także z zegarka już po dniu może się okazać, że bateria jest pusta. Zegarek ma kosztować około 149 dolarów. Sony nie podało jednak daty premiery urządzenia, jeśli więc czujecie, że gadżet musicie mieć już i nie jesteście w stanie poczekać, warto rzucić okiem na wcześniejsze wersje bluetootowych zegarków MBW. Sony Ericsson bowiem już ok. ponad 5 lat konsekwentnie wzbogaca linię "sprytnych zegarków" o nowe modele. Dopiero jednak SmartWatch działa w oparciu o system Android.

Jak sugeruje nazwa SmartWatch to "inteligentny" zegarek, który ma dawać dostęp do najważniejszych funkcji telefonu bez konieczności jego wyjmowania z torebki czy kieszeni. Gadżet wyposażono w dotykowy, 1,3 calowy, OLEDowy wyświetlacz i łącze Bluetooth, za pomocą którego porozumiewa się z telefonem.

Na ekranie SmartWatcha możemy odczytać przychodzące smsy, e-maile oraz powiadomienia z kalendarza, a także sprawdzić co się dzieje Facebooku czy Twitterze. Za pomocą zegarka można też przyjmować lub odrzucać przychodzące połączenia oraz wysyłać predefiniowane wiadomości sms. Oczywiście, na wyświetlaczu może być też prezentowana godzina... w końcu to zegarek.

Najsłabszą stroną SmartWatch jest stosunkowo krótki czas pracy na baterii. Zakładając tak zwane "standardowe użytkowanie" zegarka powinien on wytrzymywać bez ładowania od 3 do 4 dni. Jeśli jednak prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, intensywnie korzystając także z zegarka już po dniu może się okazać, że bateria jest pusta.

Zegarek ma kosztować około 149 dolarów. Sony nie podało jednak daty premiery urządzenia, jeśli więc czujecie, że gadżet musicie mieć już i nie jesteście w stanie poczekać, warto rzucić okiem na wcześniejsze wersje bluetootowych zegarków MBW. Sony Ericsson bowiem już ok ponad 5 lat konsekwentnie wzbogaca linię "sprytnych zegarków" o nowe modele. Dopiero jednak SmartWatch działa w oparciu o system Android.

Zdjęcie Sony SmartWatch MN2
Sony SmartWatch MN2
0 opinii

Podstawowe informacje o Sony SmartWatch MN2

Producent Sony
Więcej o: