Laptop w każdej szkolnej ławie? Lenovo wyprzedza potrzeby

Już jakiś czas temu głośno było o programie implementacji technologii cyfrowych w szkołach. Najlepiej, gdyby każdy uczeń miał swój własny, niewielki komputerek zamiast noszenia w te i wewte plecaka wyładowanego książkami. Laptop jednak tez swoje waży.

Lenovo postanowiło zaprezentować najnowsza propozycję plecako-laptopa dla najmłodszych. Seria Classmate funkcjonuje na rynku już od kilku lat, ale z generacji na generację producent rafinuje swoje produkty jeszcze bardziej.

Classmate+ to w rzeczy samej 10,1 calowy netbook, tyle, że bardziej wydajny niż typowi przedstawiciele tej kategorii. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor Atom N2600, do 2 GB pamięci RAM DDR3, akumulator pozwalający na 10-godzinną pracę i dysk twardy o pojemności 320 GB lub dziesięciokrotnie mniejszy SSD. To jednak nie wszystko. W Classmate dodatkowo zamontowano wygodny imacz a'la neseser, oraz obrotowy zawias, który ma wytrzymać przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy skręceń.

Całość została zaprojektowana z myślą o 9-latkach i właściwej im wrażliwości na higienę użytkowania sprzętu elektronicznego. W związku z tym wzmocniono brzegi obudowy i porty. Jednym słowem, komputer powinien przetrwać przynajmniej tydzień.

Producent obiecuje, że na zamówienie wykonuje także obudowy w innym niż popielato-czarnym kolorze. Cena, póki co nie została publicznie podana. Sprzęt ma być natomiast dostępny już od końca stycznia 2012. Niestety, nie dla klientów detalicznych.