Smartfon po tajwańsku: HTC chce walczyć

Podczas corocznego bankietu dla pracowników HTC szef tajwańskiego giganta Peter Chou podsumował poprzedni rok. Przyznał, że najwięksi konkurenci - Apple i Samsung - mają potężną broń w walce o klienta - "atomowe" smartfony. O zwycięstwo HTC zamierza walczyć arsenałem nowych modeli i niezbędnymi zmianami w korporacji.
HTC chce walczyć Tajwańczycy szykują się na bitwę o rynek telefonów komórkowych. Podczas corocznego bankietu dla pracowników HTC szef tajwańskiego giganta Peter Chou podsumował poprzedni rok. Przyznał, że najwięksi konkurenci - Apple i Samsung - mają potężną broń w walce o klienta - "atomowe" smartfony. O zwycięstwo HTC zamierza walczyć arsenałem nowych modeli i niezbędnymi zmianami w korporacji. HTC jest w potrójnym kryzysie - finansowym, koncepcyjnym i prawnym. Po pierwsze już pod koniec zeszłego roku spółka musiała ogłosić mniejszy od spodziewanego zysk, który ostatecznie spadł o 26 proc. w stosunku do prognozowanego. Po drugie HTC oferuje wiele modeli, zarówno z Windowsem jak i Androidem, przez co traci na wyrazistości. Poza tym konkurenci rzucają kłody pod nogi - spory patentowe, zablokowanie sprzedaży w USA dają się firmie we znaki. Przemawiając na kończącym rok bankiecie prezes HTC Peter Chou przyrównał smartfony Apple i Samsunga do broni nuklearnej, twierdząc jednocześnie, że presja ze strony konkurencji pomoże szybciej i lepiej zmienić spółkę. Reformy w koncernie już się rozpoczęły. "Mamy wspaniałą drużynę i silną armię. A dobry żołnierz nie obawia się bitwy" - tymi słowami zagrzewał do boju swoich pracowników. Zauważył też, że jedynym sposobem na wyjście z impasu są nowe produkty - wielkie idee i wielkie innowacje. Co miał na myśli wiemy dzięki przeciekom ujawnionym przez bgr.com. HTC zmienia strategię - zamiast wypuszczać na rynek nowy model lub jego wariant co dwa miesiące, planuje skupić się na jakości. W lutym do sprzedaży ma trafić model Titan II, działającym pod kontrolą Windows Phone 7.5 Mango, z wyświetlaczem o przekątnej 4,7" i 16 megapikselową kamerą, w kwietniu natomiast możemy się spodziewać HTC Elite z Androidem 4.0. Oba modele będą wykorzystywać technologię LTE. Tylko czy to wystarczy, aby przełamać impas? W ciągu ostatnich dwóch lat tajwański gigant utrzymał zysk na mniej więcej tym samym poziomie. Nowa koncepcja i nowe produkty mają odwrócić ten trend. Dane za ostatni kwartał wyraźnie wskazują, że na rynku króluje Samsung, zapewne dzięki świetnie rozpoznawalnej linii Galaxy. HTC będzie bardzo trudno pokonać takiego wroga.

HTC jest w potrójnym kryzysie - finansowym, koncepcyjnym i prawnym. Po pierwsze już pod koniec zeszłego roku spółka musiała ogłosić mniejszy od spodziewanego zysk, który ostatecznie spadł o 26% w stosunku do prognozowanego. Po drugie HTC oferuje wiele modeli, zarówno z Windowsem jak i Androidem, przez co traci na wyrazistości. Poza tym konkurenci rzucają kłody pod nogi - spory patentowe, zablokowanie sprzedaży w USA dają się firmie we znaki.

Przemawiając na kończącym rok bankiecie prezes HTC Peter Chou przyrównał smartfony Apple i Samsunga do broni nuklearnej, twierdząc jednocześnie, że presja ze strony konkurencji pomoże szybciej i lepiej zmienić spółkę. Reformy w koncernie już się rozpoczęły.

"Mamy wspaniałą drużynę i silną armię. A dobry żołnierz nie obawia się bitwy" - tymi słowami zagrzewał do boju swoich pracowników.

Zauważył też, że jedynym sposobem na wyjście z impasu są nowe produkty - wielkie idee i wielkie innowacje.

Co miał na myśli wiemy dzięki przeciekom ujawnionym przez bgr.com. HTC zmienia strategię - zamiast wypuszczać na rynek nowy model lub jego wariant co dwa miesiące, planuje skupić się na jakości. W lutym do sprzedaży ma trafić model Titan II, działającym pod kontrolą Windows Phone 7.5 Mango, z wyświetlaczem o przekątnej 4,7" i 16 megapikselową kamerą, w kwietniu natomiast możemy się spodziewać HTC Elite z Androidem 4.0. Oba modele będą wykorzystywać technologię LTE.

Tylko czy to wystarczy, aby przełamać impas? W ciągu ostatnich dwóch lat tajwański gigant utrzymał zysk na mniej więcej tym samym poziomie. Nowa koncepcja i nowe produkty mają odwrócić ten trend. Dane za ostatni kwartał wyraźnie wskazują, że na rynku króluje Samsung, zapewne dzięki świetnie rozpoznawalnej linii Galaxy. HTC będzie bardzo trudno pokonać takiego wroga.

[ za thenextweb.com ]

Zdjęcie HTC Titan czarny Zdjęcie HTC Wildfire S czarny
HTC Titan czarny HTC Wildfire S czarny
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 4,7 cala 3,2 cala
System operacyjny Windows Phone 7 Android 2.3 Gingerbread
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 16 GB 512 MB
Pamięć RAM 512 MB 512 MB
Procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255T (Scorpion) Qualcomm MSM7227 (ARM 11)
Częstotliwość procesora 1,5 GHz 600 MHz
Rozdzielczość ekranu 480 x 800 480 x 320
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Ion
Pojemność akumulatora 1600 mAh 1230 mAh
Czytnik kart pamięci Nie Tak
Funkcje
Aparat cyfrowy 8,1 Mpx 5 Mpx
Dodatkowa kamera Tak Nie
Komunikacja
WiFi Tak Tak
GPS Tak, A-GPS Tak, A-GPS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 850, 900, 1800, 1900
LTE Nie Nie
WCDMA Tak 900, 2100
Parametry fizyczne
Wymiary 131,5 x 70,7 x 9,9 mm 101,3 x 59,4 x 12,4 mm
Waga 160 g 105 g
dane dostarcza: