Poszukaj sobie planety

Jeśli jakąś znajdziesz, przejdziesz do historii nauki. Nie musisz nawet wstawać od biurka. Wystarczy, że przejrzysz zdjęcia 150 tysięcy gwiazd i wypatrzysz planetę, której nie znalazły komputery i setki astronomów.

Niestety, nawet jeśli znajdziesz planetę, to nie zostanie ona nazwana twoim nazwiskiem. Ale chwała i satysfakcja - gwarantowane. Zdjęcia gwiazd są zrobione przez teleskop Keplera. Żeby mieć do nich dostęp trzeba zarejestrować się na stronie planethunters.org. Ale czy warto, skoro planet podobnych do Ziemi nie znalazły komputery ze specjalnym oprogramowaniem?

- Wiemy, że ludzie zobaczą planety, których komputery nie potrafiły znaleźć. Jestem tego pewny - zachęcił wolontariuszy Chris Lintott z uniwersytetu w Oxfordzie.

No, skoro naukowcy zachęcąją... Spróbuj, kto wie, może znajdziesz drugą Ziemię, albo jakąś planetę rodem z Gwiezdnych Wojen. Pamiętaj tylko, że taka podobna do Tatooine już została odkryta.

Więcej o:
Komentarze (2)
Poszukaj sobie planety
Zaloguj się
 • asteroida2

  0

  "Zdjęcia z teleskopu Kepler"

  Panu phz proponuję poświęcenie chociaż piętnastu minut na poczytanie o teleskopie Kepler, skoro już redakcja zmusza do skrobnięcia o nim artykułu. Albo wejście na stronę którą sam podlinkował i zobaczenie co jest na tej stronie.
  Teleskop Kepler nie robi żadnych zdjęć. On mierzy zmiany jasności poszczególnych gwiazd. A poszukiwanie planet polega na analizowaniu wykresów zmian tych jasności w czasie i szukaniu wzorców.

 • szkodnikpolski

  0

  Polacam zwiazana z tematem platforme obliczen rozproszonych BOINC
  Najwiekszy polski zespol www.boincatpoland.org/ i projekty SETI@Home oraz Einstein@Home

  Oraz wiele innych w tym polski Radioactive@Home radioactiveathome.org

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX